Українці до росіян почали ставитися гірше, а росіяни — навпаки. Результати опитування

LIKE
Noo

42% українців позитивно ставилися до Росії у вересні 2020 року. А от у Росії позитивне ставлення до України висловили 48% опитаних. Позитивне ставлення росіян до України перевищило позитивне ставлення українців до Росії вдруге з 2008 року. Саме з цього часу ведуться схожі опитування. Про це свідчить свіже спільне опитування Київського міжнародного інституту соціології та російського «Левада-Центру».

Чому це важливо. Опитування є репрезентативним і дає змогу порівняти ставлення українців та росіян до відносин між країнами у час війни.

Детальніше. Ось результати опитування:

  1. Ставлення українців до росіян. У вересні 2020 року добре або дуже добре до Росії ставилися 42% українців. Погано або дуже погано — теж 42%. 16% не визначилися. Ставлення українців до Росії залежить від регіону: на Заході позитивно ставляться до Росії 30%, у Центрі — 38%, на Півдні — 52%, на Сході — 56%.
  2. Ставлення росіян до українців. В Росії добре або дуже добре ставилися до України 48% населення. Погано або дуже погано — 43%. 9% не визначилися.
  3. Відносини України з Росією. Порівняно з вереснем 2019 і лютим 2020 рівень відсоток тих, хто вважає, що Україна має бути незалежною від Росії, залишається таким самим — 90%. Цей показник практично не змінюється з 2014 року. Кількість тих, хто прагне закритих кордонів із Росією, — 39%, а кількість тих, хто бажає незалежних відносин, але без кордонів і митниць — 51%.
  4. Відносини Росії з Україною. У Росії порівняно з січнем 2020 року трохи збільшилася кількість охочих закритих кордонів з Україною (було 26%, стало 30%). Водночас зменшилася кількість тих, хто не хоче мати візи і кордонів (було 56%, стало 51%). Кількість тих, хто бажає об’єднання в одну державу практично не змінилася — 16%.

Коментар. «Іноді ми запитуємо не тільки про ставлення до Росії, а також окремо про ставлення до росіян і до керівництва Росії. Останнє таке дослідження було у лютому 2019. До Росії тоді позитивно ставилися 57% українців. При цьому до росіян позитивно ставилося 77% українців, а до керівництва Росії ставлення було різко негативне і лише 13% українців ставилося позитивно. Така сама ситуація зі ставленням громадян Росії до України: у лютому 2019-го усього 34% росіян ставилося позитивно до України, 82% росіян позитивно ставилося до українців, і тільки 7% — позитивно до керівництва України», — каже гендиректор КМІС Володимир Паніотто.

Хто і як проводив опитування. Київський міжнародний інститут соціології з 12 до 16 вересня 2020 року провів опитування методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування провели 2 тисячі інтерв’ю. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

«Левада-центр» проводив опитав 1601 громадянина Росії від 18 років і старше, у період 20-26 серпня 2020 року методом особистого інтерв’ю. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Довідка. Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) — це приватна українська компанія, яка співпрацює з Національним університетом «Києво-Могилянська академія». КМІС заснували у 1990 році як дослідницький центр Соціологічної асоціації України, а з 1992 року перетворили його у приватне підприємство. 

«Левада-Центр» (некомерційна організація Аналітичний Центр Юрія Левади) — це російська недержавна дослідницька організація. Центр регулярно проводить власні соціологічні дослідження та маркетингові на замовлення. Він є однією з найбільших та найавторитетніших російських організацій у своїй галузі. «Левада-Центр» примусово внесена до реєстру некомерційних організацій Росії, які виконують функції іноземного агента.

Останні опитування українців, про які точно варто знати

  • 71% українців хочуть, щоб їхні нащадки жили саме в Україні — опитування. Лише 16% опитаних українців не хочуть, щоб їхні діти та онуки жили в Україні. 71% респондентів вважають навпаки. Щодо проживання у своєму місті та селі, то 61% хотіли б, щоб їхні нащадки продовжували жити у цій місцевості, третина – не хотіли б цього. 
  • 58% українців не бояться коронавірусу — опитування. 24% опитаних українців вважають пандемію коронавірусу зовсім не загрозливою, а ще 34% — скоріше не загрозливою. Найбільше людей з такими переконаннями — на півдні та сході країни. Лише 14% опитаних сказали, що коронавірус є дуже загрозливим. 
  • 52% українців незадоволені роботою Зеленського — опитування. 50% опитаних українців розповіли, що економічний стан їхніх сімей погіршився. 40% кажуть, що не побачили змін у своєму житті й лише 9% відчули покращення.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин