Українець проплив майже 1000 км Дніпром за 36 днів заради екології

Спортсмен Михайло Романишин проплив 980 км Дніпром — він встановив новий рекорд з найдовшої дистанції запливу у відкритій воді. Головною метою спортсмена було привернути увагу до екологічної проблеми та забруднення вод ріки. Про це повідомляє видання «Вгору».

Чому це важливо. Михайло Романишин після запливу розповів, що Дніпро вже не річка, а «болото». Своєю акцією він хоче привернути увагу до забруднення найбільшої річки України.

Детальніше. Спортсмен стартував від українсько-білоруського кордону 5 серпня та подолав увесь український відрізок Дніпра до Херсона, де й фінішував 10 вересня. В середньому він пропливав 28 км на день, а найбільша дистанція, яку Романишин подолав за добу, — 37 км. Поруч з ним постійно пливла шлюпка, також він регулярно здавав аналізи.

Під час заплаву через браконьєрські сітки у нього порвалися два гідрокостюми.

Наступна ціль спортсмена — заплив у Чорному морі, від Стамбула до Одеси за найдовшою дугою — близько 650 км.

Цитата. «Ми маємо великі екологічні проблеми. Мені дуже шкода, що мої діти живуть в цьому світі, де таке відбувається з нашою неповторною природою. Країна чудова, з води відкриваються такі краєвиди, але по воді стелиться нестерпний запах. Нам треба щось змінювати — те, що осідає на поверхню води через нас, не має там бути», — розповів Михайло Романишин. 

Пластик стає викопною копалиною. Залишки й відходи пластику по всій планеті за останні 70 років виросли настільки, що він ризикує перетворитися на нову штучну викопну копалину, яка шкодить планеті. 

Пластикові шари, що відкладаються і накопичуються на дні океанів, річок і гір, можуть бути використані на позначення початку антропогену. Це геологічна епоха, в якій людська діяльність стала панівною на планеті. Науковці заявляють: після бронзового та залізного періодів сучасний етап еволюції може стати відомим як «пластикова епоха».

Значна частина пластикових частинок потрапляє в океан через стічні води – після прання синтетичних тканини, миття посуду та пластикових речей, від фешн-індустрії. Цьому питанню наразі приділяється недостатньо уваги. Однак науковці наголошують: стічні води варто особливо фільтрувати. Адже мікропластик не розпадається й не перероблюється, він тільки накопичується в навколишньому середовищі.

→ Створили соковитискачку, що перетворює апельсинові шкірки на біопластик. Італійська студія дизайну Carlo Ratti Associati розробила соковитискачку, який перетворює апельсинові шкірки на біопластик. У такий спосіб процес приготування апельсинового фрешу стає менш шкідливим для довкілля. 

Залишки апельсинової шкірки потрапляють у відсік, розташований внизу машини. Потім зібрані шкірки сушать і подрібнюють для отримання так званого помаранчевого пилу. Його змішують зі спеціальною кислотою (PLA) для утворення біопластичного матеріалу.

Згодом цей матеріал нагрівають і розплавляють. Із нього утворюється нитка, яка подається через 3D-принтер, вбудований в машину, і «друкується» біочашка. Після використання її теж можна переробляти.

Фото: 24 канал

Тищенка виключили з партії «Слуга народу»

Голова партії Олена Шуляк, керуючись статутом політсили, ухвалила рішення про виключення Миколи Тищенка з партії «Слуга народу», повідомила депутатка.

Читати далі
+ 54 слів

The New Yorker опублікував короткометражку української режисерки

Американське видання «The New Yorker» опублікувало документальний короткометражний фільм «Я не хотіла знімати фільм про війну» («I Did Not Want to Make a War Film») української режисерки Надії Парфан.

Читати далі
+ 80 слів

30% територій України забруднено вибухонебезпечними предметами

Станом на січень 2023 року через збройну агресію Росії майже третина територій України замінована. На її очищення знадобляться десятки років. Про це розповів голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Крук в ефірі телемарафону на Суспільному.

Читати далі
+ 36 слів

Нічна атака дронами-камікадзе — спроба виснажити ППО

Перед масовою ракетною атакою по Україні РФ випускає дешевші за ракети дрони-камікадзе «Шахед-136». Про це в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

Читати далі
+ 75 слів

ЗСУ вперше навчатимуться у Норвегії

Близько ста перших українських військових прибудуть цієї весни на базу Національної гвардії в Тронделаг. Вони пробудуть у Норвегії п’ять-шість тижнів, перш ніж інші українські військові прийдуть на зміну пізніше цього року –– повідомив газеті міністр оборони Бйорн Арільд Грам.

Читати далі
+ 15 слів

Понад 600 кінострічок: в Україні запустили сайт-базу українського кіно

Сайт-база ukrainefilms.com містить всі твори українського кінематографа. Від архівних стрічок до сучасних новинок. Про це повідомляє пресслужба Українського інституту у Facebook.

Читати далі
+ 20 слів

У Голосіївському районі Києва внаслідок падіння частини ракети є постраждалі і загиблий

Під час ранкової ракетної атаки росіяни влучили у нежитлову забудову в Голосіївському районі Києва.

Читати далі
+ 39 слів

«Пункти незламності» на Одещині забезпечать інтернетом від Starlink

«Пункти незламності» 16 територіальних громад Одеського району вже отримали все необхідне для забезпечення місцевих жителів швидким та безперебійним інтернетом, повідомляє Одеська районна військова адміністрація.

Читати далі
+ 12 слів
Що там ще
+ 5447 новин