Віртуальну реальність можна відчути на дотик

Пристрій для тактильного зв’язку комп’ютера та людини винайшли швейцарські вчені із Федеральної політехнічної школи Лозанни. Це фактично друга шкіра, створена із силікону та електродів, пише видання Geek.

Чому це важливо. На основі цього винаходу вчені планують створити прототип для фізичної реабілітації людей.

Детальніше.  Для імітації дотику розробка використовує систему із датчиків та пневмоприводів. Одягнувши пристрій на пальці, людина може відчути тиск та вібрацію, наче доторкається до справжнього об’єкта.

За допомогою штучної шкіри вчені планують покращити взаємодію людини із доповненою та віртуальною реальністю. Технологію вже протестували на пальцях користувачів та продовжують вдосконалювати.

Вчені створили «розумну майку», яка може виявляти захворювання легенів. Вона буде відстежувати дихання і може використовуватися для моніторингу захворювань легенів людини. Пристрій також надсилає дані на мобільний додаток і дозволяє контролювати дихання також у здорових людей, поки вони зайняті своїми повсякденними заняттями. Майка за допомогою вбудованих сенсорів «відчуває», як тканина розтягується, коли грудна клітка розширюється і стискається. Вона використовує ці показники для вимірювання обсягу повітря, яке циркулює. Крім того, девайс записує частоту серцевих скорочень. Її створила міжнародна група вчених з медичного центру Університету Радбуда (Нідерланди). Як зазначають творці розробки, тепер з’явилася надія, що мільйони хворих зможуть заощадити час на поїздки до лікарні й контролювати своє дихання самостійно за допомогою такої зручної і легкої речі.

Віртуальна реальність може замінити седативні препарати під час операцій. Під час хірургічних операцій, крім анестезії, пацієнти приймають седативні препарати для зменшення емоційної напруги. Віртуальну реальність можна успішно використовувати з такою ж метою. Це продемонстрували бельгійські медики з лікарні імені Еразма Роттердамського при Брюссельському вільному університеті. В експерименті взяли участь 60 пацієнтів, які потребували ортопедичних операцій на плечовому, променево-зап’ястковому або колінному суглобі, і все це з використанням анестезії та заспокійливих засобів. Вони були розділені на групи по 20 людей. Учасникам контрольної групи вводили внутрішньовенно анестезію і седативний препарат. Учасникам другої групи вводили тільки анестезію і під час цієї процедури вони піддавалися віртуальному гіпнозу. Пізніше, під час операції, якщо вони відчували біль і оцінювали її вище трьох за десятибальною шкалою, їм вводили седативні засоби. Пацієнти з третьої групи піддавалися віртуальному гіпнозу і до, і під час введення анестезії. Якщо вони відчували біль під час операції, вони могли про це сказати і їм також давали седативний препарат.

Віртуальний гіпноз полягав в тому, що на учасників надягали навушники й окуляри віртуальної реальності, на екрані яких показували розслаблююче відео про життя підводних тварин. Ролик супроводжувався розповіддю, який заспокійливим голосом читав диктор. Як і очікувалося, третя група отримала від віртуального гіпнозу максимальний ефект — 90 відсотків пацієнтів спокійно пролежали на операційному столі, не вимагаючи седативних засобів. Друга група, яких заспокоювали за допомогою віртуального гіпнозу під час введення анестезії, теж легко перенесла хірургічне втручання (75 відсотків), але деякі люди згодом відчули тривогу.

Фото: UploadVR

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин