Як стати щасливим? Дослідження, онлайн-курс та книжки

20 березня у світі відзначають Міжнародний день щастя. Саме таку дату встановила Організація об’єднаних націй. Ми б могли пожартувати, що не святкуємо, але натомість зібрали для вас результати найдовшого у світі експерименту про рецепт щастя від Гарварду, онлайн-курс про щастя від Єлю та добірку книжок, яка може вас наблизити до цього відчуття.

Що робить нас щасливими? Результати найдовшого у світі експерименту Гарвардського університету про рецепт щастя. Дослідження стартувало у 1938 році. 60 його учасників ще живі і продовжують брати участь в цьому експерименті. Найчіткіший меседж з цього 75-річного дослідження: хороші стосунки з людьми роблять нас щасливішими і здоровішими. Дослідники зробили три висновки з цього експерименту:

  1. Добрі соціальні зв’язки корисні, а самотність вбиває. Ті учасники експерименту, які мали сім’ї, друзів, хороші контакти в спільнотах, щасливіші, фізично здоровіші і живуть довше, ніж ті, у кого таких соціальних зв’язків було мало.
  2. Важливими є не лише наявність багатьох друзів чи партнера у шлюбі, але й якість цих близьких стосунків.
  3. Хороші стосунки не лише захищають тіло, але й мозок. Пам’ять залишалась кращою у тих, хто міг розраховувати на свого партнера. Навіть якщо пара часто сварилась, але відчувала, що кожен може розраховувати один на одного у складних ситуаціях, для їхнього мозку це було терапевтично — пам’ять не погіршувалась так швидко, як в самотніх людей.

«Уроки щастя» від Єлю: університет виклав у відкритий доступ курс «Психологія і щасливе життя». Цей курс — модифікована версія психологічного курсу професора Лорі Сантоса. Мета навчання — не тільки розповісти про дослідження того, що робить нас щасливими, але й навчити студентів застосовувати ці стратегії на практиці. У першій частині курсу йдеться про закладені уявлення і установки про щастя, які змушують нас мислити неправильно. 

У другій частині курсу основну увагу приділяють способам, котрі, як доведено наукою, роблять людину щасливішою, а також допомагають виробити хороші звички. Усі слухачі курсу отримують завдання, у якому пропонується протягом 4 тижнів застосовувати у своєму житті оздоровчу практику «Rewirement». Також кожному студентові дають домашні завдання: «десятихвилинна медитація» і «восьмигодинний сон».

Як стати щасливим: добірка книжок

  • «Проект щастя» Рубін Ґретхен. Це книжка ідей, яка аналізує наукові дослідження, практичні поради та досвід авторки, яка, вважає, що маленькі життєві зміни приводять за собою великі. Її міркування: «працюючи над собою щодня, згідно плану, ви маленькими кроками наблизитеся до своїх мрій, здобудете на цьому шляху впевненість у собі, підтримку і визнання близьких вам людей».
  • «Хюґе. Данське мистецтво знаходити щастя» Мари Турелл Содерберг. От недарма скандинави останні роки міцно утримують перші сходинки у рейтингах щастя. Вони знають якусь таємницю. І вона називається хюґе. А тепер і ми можемо більше дізнатися про це.
  • «Як бути щасливим» Анни Барнс. Якщо ви дійсно щасливі, ви випромінюєте світло. Але як цього досягти? Трохи бажання, натхнення, виконання нескладних рекомендацій — і ви із захопленням відчуєте радість життя. Прості поради, висловлювання, що надихають, і кумедні жарти, зібрані на сторінках цієї книги, допоможуть зробити ваше життя яскравішим.
  • «Посібник для тих, хто бажає бути щасливим» Маруями Тошіо. Ось що сам автор пише про свою книжку: «це посібник для тих, хто бажає стати щасливим»: Це не релігія, ідеологія чи наукова теорія. Це закономірність життя, правдивість якої підтверджена практикою. У цій книжці я пояснив 17 пунктів, які становлять практичний посібник, й описав сенс життя. Тут вибудувано основу для відновлення, де з кожним днем відкривається світ щирості, любові і гармонії».
  • «Маленька книга хюге. Як жити добре по-данськи» Міка Вікінга. Книжка допоможе навчитися помічати дрібниці та жити щасливо в оточенні правильних людей і речей.

Копайте глибше:

Фото: pexels.com

Україна збирає Армію дронів для ЗСУ. Можна задонатити гроші або дрони

Проєкт «Армія дронів» включає: систематичну купівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів. Дрони потрібні українським військовим, щоб моніторити всю лінію фронту — майже 2,5 тисячі км.

Читати далі
+ 41 слів

Український борщ — під охороною ЮНЕСКО. Його внесли до списку нематеріальної культурної спадщини

Сьогодні «Культуру приготування українського борщу» внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Читати далі
+ 34 слів

Україна контролює 45% територій Донеччини. Головне за ніч та ранок 1 липня

Україна контролює 45% територій Донеччини. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко в етері телемарафону. окупанти продовжують постійно обстрілювати населені пункти Донеччини.

Читати далі
+ 75 слів

Нові пригоди міньйонів, Тора та собаки Супермена. 5 кінопрем’єр липня

Попри труднощі з доставкою фільмів в Україну через російську агресію, кінотеатри продовжують працювати та пропонують глядачам низку нових фільмів для перегляду. Серед новинок — номінант премії «Оскар», бойовик із Антоніо Бандерасом, продовження супергейського кіновсесвіту Marvel, а також два мультфільми про фантастичних істот.

Читати далі
+ 88 слів

Історія кур’єра-суперзірки, адаптація комп’ютерної гри та нова епідемія. Серіальні прем’єри липня 2022

Найпопулярніші стрімінгові сервіси Netflix, HBO та Hulu у липні презентують низку серіальних прем’єр. Серед новинок — пригоди підлітків-бунтарів, кримінальний триллер у стінах психлікарні та життя бізнесмена, який прагне заробити, використовуючи обманні схеми.

Читати далі
+ 92 слів

окупанти готують провокацію на Запорізькій АЕС

росіяни хочуть звинуватити працівників станції в зберіганні зброї на території тимчасово окупованої ЗАЕС. Задля цього окупанти тортують працівників і вимагають у них «зізнання» про те, що нібито ще в березні вони скинули зброю в бетонні чаші охолоджувальних басейнів на станції.

Читати далі
+ 53 слів

В Україні зроблять реєстр олігархів

У реєстрі має міститися прізвище, ім’я, по батькові, дата і місце народження, ідентифікаційні дані та реквізити паспортів олігархів.

Читати далі
+ 41 слів

ЗСУ звільнили острів Зміїний

Українські захисники повністю звільнили острів Зміїний від російських окупантів. Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Читати далі
+ 5 слів
Що там ще
+ 4409 новин