48% українців вважають, що ситуація в країні не змінилася

Noo

26% опитаних вважають, що загальна ситуація у країні з початку року погіршилася, а 15% — що покращилася. Водночас 48% респондентів вважають, що ситуація не змінилася. Про це свідчить соціологічне опитування, яке провів Центр Разумкова.

Чому це важливо. Це опитування показує, як змінилося ставлення українців до нової влади у порівнянні із двома попередніми місяцями.

Детальніше. Із 1 до 7 листопада Центр Разумкова провів дослідження, у якому попросив громадян оцінити ситуацію в країні та діяльність влади, а також рівень довіри до інституцій та політиків. Ось результати.

  • розвиток країни. 37,5% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі.  Для порівняння, у вересні 2019 року так вважали 57% українців, у жовтні 2019 року — 45%. 35% вважають, що події розвиваються у неправильному напрямі (у вересні — 17%, у жовтні — 29%);
  • довіра. Найчастіше довіра висловлюється до Збройних Сил України (їм довіряють 70% опитаних), волонтерських організацій (70%), президента України (68%), Церкви (65%), добровольчих батальйонів (62%), Нацгвардії (58%), ЗМІ України (54%);
  • якщо говорити про довіру до конкретних політиків, то Володимирові Зеленському довіряють 68% опитаних (не довіряють — 24%), Дмитру Разумкову довіряють 52% (не довіряють 31%), Олегові Сенцову — 36% (не довіряють 29%); 
  • недовіра. Українці не довіряють російським ЗМІ (80% опитаних), судовій системі загалом (73%), чиновникам (68,5%), місцевим судам (68%), політичним партіям (66%), комерційним банкам (66%), Прокуратурі (63%);
  • якщо говорити про конкретних політиків, то недовіру найчастіше висловлюють Петру Порошенку (79%), Віктору Медведчуку (75%), Юлії Тимошенко (70%), Арсену Авакову (69%) та Юрію Бойку (68%);
  • оцінка дій влади. Найчастіше опитані вважають, що нова влада намагається покращити ситуацію в країні, але їй це поки що переважно не вдається зробити (таку думку поділяють 44%, у жовтні так вважали 41,5% респондентів). 25% опитаних вважають, що нова влада намагається покращити ситуацію у країні і багато в чому їй це вдається (у жовтні ˗ 29%). 23% — що нова влада не намагається покращити ситуацію в країні, а лише імітує зусилля в цьому напрямі (у жовтні таку думку поділяли 20% опитаних).

Хто і як проводив дослідження. Опитування провів Центр економічних та політичних досліджень імені Разумкова з 1 по 7 листопада 2019 року. Опитали 2015 респондентів у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Довідка. Український центр економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова — це недержавний аналітичний центр, який досліджує державну політику у різних сферах. Заснований у 1994 році. 

Рейтинг довіри українців до іноземних лідерів: у топі — Лукашенко та Меркель. Серед лідерів інших країн найкраще українці ставляться до президента Білорусі Олександра Лукашенка, найгірше – до очільника Російської Федерації Володимира Путіна. 

Такі результати опитування, яке провела Соціологічна група Рейтинг. 66% опитаних до Лукашенка ставляться позитивно, а 15% – негативно. На другому місці симпатій українців – канцлерка Німеччини Ангела Меркель (позитивно ставляться 60% опитаних, негативно – 17%). До президента Польщі Анджея Дуди позитивно ставляться 48%, негативно – 9%. 

Найгірше українці ставляться до президент Росії Володимир Путіна: 71% ставляться негативно, лише 15% – позитивно і ще 12% не змогли висловити свою думку. За більш ніж останні півтори року практично не змінилося ставлення до Меркель, Путіна, Лукашенка, Макрона. Дещо покращилося до Дуди, погіршилося – до Дональда Трампа та Реджепа Ердогана. 

Понад 68% українців підтримали б на референдумі мораторій на продаж землі. 77,6% українців взяли б участь у референдумі щодо скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, якби він відбувався найближчої неділі. 68,3% з них проголосували б за продовження мораторію.

Такі результати опитування Центру Разумкова. Кожен четвертий з тих, хто взяв би участь у референдумі (23,2%), проголосував би за запровадження ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж землі. Решта опитаних не визначилися з відповіддю.

Фото: galka.if.ua

Місія до Оленівки все ще можлива

«Ми ніколи не отримували дозволу від Російської Федерації, щоб зайти туди. Чи означає це, що все втрачено? Ні. Згадайте Запорізьку атомну електростанцію. Ми маємо там спеціалістів з МАГАТЕ. Тож, це можливо», — про це журналістам заявила Деніз Браун — постійна координаторка системи ООН в Україні. 

Читати далі
+ 34 слів

Leopard для України, повернення з полону і ноутбуки для вчителів: 7 позитивних новин січня

Війна триває і новий рік розпочався для нас численними трагедіями. Але ми боремось і працюємо, тому і цього місяця маємо чому радіти. Гортайте карусель, щоб згадати позитивні новини січня, які тішать і наближають нашу перемогу.

Читати далі
+ 110 слів

«Повернись живим» та Приватбанк оголосили збір на екіпірування льотчиків

Благодійний фонд спільно з ПриватБанком відкрили збір на суму в розмірі 31 млн грн. Мета збору  — придбати вогнетривку форму та авіаційні шоломи, щоб повністю закрити потребу екіпажів армійської авіації у спеціальному екіпіруванні. 

Читати далі
+ 33 слів

Україна отримає до 140 танків від західних партнерів

У межах першої хвилі допомоги Україна отримає 120−140 сучасних західних танків. Зокрема, Leopard 2, Challenger 2, M1 Abrams і розраховує на французькі Leclerc. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Читати далі
+ 9 слів

Як мілітаризують дітей у Криму

Керівник окупаційної адміністрації Аксьонов відкриває по всьому Криму Добровільні товариства сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ), де дітей вчать користуватися зброєю, надавати першу медичну допомогу, проходити вогневу та інженерну підготовку.

Читати далі
+ 62 слів

Символ стійкості: на стіні зруйнованого будинку в Миколаєві годинник досі рахує хвилини

У зруйнованому російськими обстрілами будинку у Миколаєві, на стіні, яка вціліла, досі продовжує висіти килим та годинник, який відраховує хвилини. Про це написала волонтерка з Одеси Леся Рудченко у своєму Instagram.

Читати далі
+ 5 слів

Представили лого та слоган цьогорічного Євробачення–2023

Організатори цьогорічного пісенного конкурсу представили логотип та слоган Євробачення 2023. У вигляді зображення буде використана анімація сердець у кольорах українського та британського прапорів, що б’ються в унісон. Гаслом цьогорічного фестивалю стануть слова «Об’єднані музикою» (United by music).

Це символізує єднання народів та підтримку України.

Читати далі
+ 19 слів

Міжнародний олімпійській комітет відреагував на критичні заяви України

Міжнародний олімпійській комітет відповів на критичні коментарі з боку українських офіційних осіб щодо заяви про ймовірне повернення атлетів з Росії та Білорусі до змагань. Про це йдеться у заяві МОК для інформаційного агентства Reuters.

Читати далі
+ 124 слів
Що там ще
+ 5482 новин