51% мешканців окупованих територій хочуть бачити ОРДЛО у складі Росії

WTF
Wow

Незалежності так званих «Л/ДНР» прагнуть 16,2% опитаних. 5,1% мешканців ОРДЛО хочуть «бути частиною України як колись», 13,4% бачать нині підконтрольні «Л/ДНР» території «частиною України, але з особливим статусом». Про це свідчить опитування, яке провели Український інститут майбутнього та видання «Дзеркало тижня. Україна» за допомогою компанії «Нью Імідж Маркетинг Груп».

Чому це важливо. Соціологічне опитування показує, яким бачать майбутнє Донбасу мешканці окупованих територій.

Детальніше. 9 листопада у «Дзеркалі тижня» опублікували опитування «Тест на сумісність». Це соціологічне дослідження громадської думки на територіях, непідконтрольних Україні. Ось що воно показало.

Довіра. Соціологи запропонували респондентам ОРДЛО (окупованих районах Донецької і Луганської областей) самостійно вписати ім’я того, хто особисто для нього є лідером довіри. Володимир Путін користується найбільшою довірою у мешканців ОРДЛО. 11,2% опитаних назвали Володимира Путіна. На другому місці (9,1%) – російський пропагандист Володимир Соловйов. 6,7% назвали російську журналістку-пропагандистку Ольгу Скабєєву, 4,1% — вбитого екслідера донецьких бойовиків Олександра Захарченка, 2,9% — нинішнього ватажка бойовиків ОРДО Дениса Пушиліна.

Про Зеленського в ОРДЛО дуже хорошої або хорошої думки — 19% мешканців окупованого Донбасу, швидше поганої або дуже поганої — 78,9%.

Віктора Медведчука вважають авторитетом для себе в ОРДЛО 25% опитаних, «дуже доброї думки» про нього 4,9%, «швидше, доброї» 28,3%. При цьому 56% не довіряють Медведчуку.

Мир. На питання, якби довелося обирати між миром у регіоні і перемогою, 8,7% заявили «перемога», 90,9% — «мир». Ті, хто вибрав «перемога», відповідали на запитання «перемога над ким?», 23,6% з них відповіли «над українськими фашистами/укропами», над Україною — 14,3%, над нацистами та нацизмом — 9,3%. 

Хто і як проводив опитування. Дослідження провели Український інститут майбутнього і видання «Дзеркало тижня. Україна» за допомогою компанії «Нью Імідж Маркетинг Груп» з 7 по 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 — на непідконтрольній частині Луганської і 806 — на  непідконтрольній частині Донецької областей. Похибка результатів не перевищує 3,2%.

Компанія «Нью імідж маркетинг груп» внесена до бази псевдосоціологів. Медіакритичний проект «По той бік новин», який займається розкриттям фейків та маніпуляцій у ЗМІ, розібрався із тим, хто ж провів опитування мешканців окупованих територій. Замовили це дослідження Український інститут майбутнього та видання «Дзеркало тижня. Україна». А от виконала, тобто фактично провела дослідження, компанія, яка є у базі псевдосоціологів. Цю базу кілька років тому розробила команда проекту «Тексти», який займається великими даними. 

Псевдосоціологи — це компанії, які з’являються тільки під час виборів і продукують результати, вигідні певним політикам. Наприклад, «Нью імідж маркетинг груп» у 2012 році завищували рейтинг партії Королевської «Україна — вперед!». Загалом завищували рейтинги кількох непрохідних кандидатів та політичних сил на різних виборах. Їхня фб-сторінка створена тільки 26 березня цього року. Сайт зараз «лежить». Також цю компанію пов’язують із Андрієм Прокопенком — зараз він голова Чернігівської ОДА, а до цього працював політтехнологом та політичним консультантом на різні організації. На останніх виборах співпрацював із виборчим штабом Зеленського та «Слуги народу». 

Європейський Союз не визнаватиме російські паспорти, видані на Донбасі. Посольства і консульства будуть розрізняти звичайні російські паспорти та паспорти РФ, видані жителям окупованого Донбасу. Останнім віз не видаватмуть. Про це йдеться на сайті Європейської комісії.

Європейський Союз розробив і затвердив правила видачі віз мешканцям непідконтрольної Україні частини Донбасу. Ці правила містять перелік критеріїв, за якими посольства і консульства повинні розрізняти звичайні російські паспорти та паспорти РФ, видані жителям окупованих територій на сході України.

Жителі непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей повинні подавати документи на оформлення візи виключно на території України, незалежно від того, яке громадянство вони мають.

Нові правила базуються на політиці невизнання Євросоюзом російських паспортів, виданих мешканцям окупованого Донбасу. Перелік критеріїв уже надіслали країнам ЄС та членам Шенгенської зони. 

Фото: pexels.com

Чому 14 жовтня — це не нове 23 лютого і чому не потрібно вітати усіх чоловіків?

14 жовтня — день, який поєднує у собі кілька свят: День захисників та захисниць України, День українського козацтва, День Української повстанської армії та свято Покрови Богородиці. Але державний вихідний цього дня є саме завдяки Дню захисників та захисниць України. Це свято встановив Петро Порошенко у 2014 році та одночасно скасував святкування День захисника Вітчизни 23 лютого знаного за радянських часів, як «День Радянської армії і Військово-морського флоту». А парламент у липні цьогоріч змінив назву свята з «Дня захисника України» на «День захисників і захисниць України».

Чому це важливо. День захисників та захисниць України — це свято людей, які захищають безпеку та кордони України. Тому 14 жовтня недоречно вітати усіх чоловіків, адже не всі українські чоловіки захищають нашу країну.

Читати далі
+ 200 слів

Від 809 грн до Барселони, Мадрида і Парижа: Wizz Air відкриє 27 нових рейсів

З початку весни 2022 року українці зможуть полетіти з Києва, Харкова, Львова та Одеси у міста Франції, Португалії, Іспанії, Бельгії, Чехії, Греції та Італії. Квитки можна забронювати на сайті компанії

Нагадаємо, 12 жовтня Україна підписала угоду про «відкрите небо» з ЄС. Згідно з договором, європейські компанії зможуть без обмежень літати у всі аеропорти України, а українські авіаперевізники — у будь-які аеропорти країн ЄС. 

Читати далі
+ 189 слів

Автентичний український одяг: де побачити і як створити самому?

Сайт, де є відеопідказки, лекції та технічні описи, щоб відтворити автентичний одяг з усієї України, створили на Рівненщині. Кожен охочий може завантажити на онлайн-платформу фото елементів вбрання. Коли експерти перевірять надіслане на автентичність, речі відтворять сучасні українські майстри. Автор проєкту — етнорезиденція «Ладомирія». Онлайн-платформу реалізують за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Фото: скрін з online.ladomyriia.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

«Тиждень української мови»: у Вікіпедії почався тематичний марафон

Проєкт присвячений Дню української писемності та мови. Його головна мета — покращення якості статей на зазначену тематику. Марафон почали Міністерство культури та інформаційної політики разом з «Вікімедіа Україна».

Організатори закликають користувачів писати та редагувати будь-які матеріали, які стосуються тем виникнення і розвитку української мови. Також можна готувати статті про вчених-мовознавців, мовних активістів.

Результати марафону оголосять 9 листопада. У цей день організатори оберуть тих, хто найактивніше та найякісніше наповнив «Вікіпедію» відповідними матеріалами, а також відзначать їх призами. З детальною інформацією про участь можна ознайомитися на сторінці події.

Фото: thegard.city

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

«Перемога»: «Океан Ельзи» та KALUSH записали спільну пісню

Презентація треку з назвою «Перемога» відбулася 12 жовтня, у 27-й день народження «Океану Ельзи». Фронтмен гурту Святослав Вакарчук вирішив поекспериментувати зі звучанням, тому запросив до запису композиції реперів KALUSH. 

У тексті йдеться про те, що не варто звертати увагу на людей та установи, які диктують тобі свої правила життя — потрібно йти власним шляхом. Разом з виходом треку відбулася прем’єра кліпу. 

Послухати пісню можна на цифрових платформах: Spotify, Apple Music, Youtube Music, Deezer.

Фото: zaxid.net

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

«Суха ложка»: у TikTok набуває популярності новий небезпечний тренд

Суть тренду dry scooping (суха ложка) полягає у тому, що спортсмену-аматору перед тренуванням потрібно ковтнути ложку порошкового енергетика, який не розведений у воді. Про це пише BBC Україна. Медики закликають підлітків не піддаватися під вплив тренду, адже вживати спортивні добавки в сухом’ятку — шкідливо для здоров’я. 

Спортивні препарати містять багато амінокислот та кофеїну. Їх використовують, щоб підвищити витривалість під час занять. Високі дози кофеїну можуть мати побічні ефекти, наприклад, порушення ритму серця. Окрім цього, існує ризик розвитку задухи чи пневмонії, якщо під час вдихання порошку він потрапив у легені. Однією із жертв тренду стала 20-річна блогерка з США Брітні Портільо. Перед тренуванням вона випила сухий коктейль і потрапила до лікарні з серцевим нападом. 

Незважаючи на застереження лікарів, відео з хештегом #preworkout (перед тренуванням) у TikTok набирають мільйони переглядів. Дослідники з Дитячого медичного центру Коена у Нью-Йорку наголошують, що мірна ложка порошку містить стільки кофеїну, скільки п’ять чашок кави. Тому варто розбавляти добавки водою чи молоком. До того ж, лікарі кажуть, що підтримка водного балансу під час спортивних навантажень відіграє важливу роль у здобутті бажаного результату. 

Фото: sayyes.com.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Вийшов трейлер нового «Сам удома». Чого чекати?

Трейлер продовження «Сам удома» презентує нових героїв та історію, яка частково повторює оригінальний фільм. За сюжетом, сім’я головного героя Макса полетіла у Токіо, і він залишився сам удома. Тепер хлопчик має захищати будинок від подружжя, яке хоче повернути собі родинний скарб. Крізь хаотичні події, що відбуваються навколо нього, Макс починає розуміти цінність сім’ї та дому.

У ролику з’явився герой з оригінального фільму — Базз Маккаллістер (Девід Ретрей). Тут він зіграв уже дорослого Базза, який став офіцером поліції. Поки не зрозуміло, чи персонаж буде важливим для сюжету, чи це лише епізодична роль. Впродовж довгого часу фанати спекулювали про те, що Маколей Калкін також повернеться до ролі Кевіна Маккаллістера у новому фільмі, проте актор спростував ці чутки на своїй сторінці у Twitter.

Фото: metaflix.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Сповіщення про збої та ризик блокування сторінки. Що нового пропонує Instagram?

Соцмережа почала тестувати сповіщення про збої та відключення сервісу. Нововведення працює у тестовому режимі та доступне тільки у США. Після закінчення тестування Instagram вирішить, чи варто надавати цю функцію решті аудиторії.

Користувачів сповіщатимуть не про всі технічні проблеми, а тільки про ті, які суттєво впливатимуть на якість роботи платформи. Також повідомлятимуть про усунення цих збоїв.

Ще одне нововведення — функція «Статус облікового запису». Вона дозволяє дізнатись, що відбувається з акаунтом та чи є ризик його блоку. Цей інструмент також дає можливість подати апеляцію на блокування запису чи розповіді в Instagram.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 3329 новин