Детальніше. Ось результати опитування:
- Ситуація з коронавірусом. 35% вважають, що вона покращується. Стільки ж вважають, що не змінюється і 17% бачать погіршення ситуації.
- Чи у правильний бік рухається Україна? Лише третина опитаних оцінюють напрям руху країни як правильний, а половина — як неправильний. Більш позитивно оцінюють ситуацію молоді респонденти, прихильники президента Зеленського та партії «Слуга народу».
- Довіра до політиків. Найбільше довіряють Володимирові Зеленському — 57%, водночас не довіряють йому 37%. Спікеру Верховної Ради Дмитрові Разумкову довіряють чверть опитаних, такий же відсоток і в Юрія Бойка. Прем’єр-міністрові Денису Шмигалю довіряють лише 14%, а Святославові Вакарчуку 24%.
- Рейтинг партій. За «Слугу народу» готові проголосувати 34% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. За «Опозиційну платформу – За життя» – 15,1%, «Європейську солідарність» – 14,0%, «Батьківщину» – 9,2%. Решта партій не долають бар’єр у 5% і не потрапляють до Ради.
- Найкращий президент незалежної України. 20% вважають найкращим Леоніда Кучму (зауважимо, що саме цього президента вважають причетним до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе). 16% відповіли, що найкращим є Володимир Зеленський, 13% вважають, що найкращим був Леонід Кравчук, 12% — Петро Порошенко, 9% — Віктор Янукович та лише 6% — Віктор Ющенко.
Хто і як проводив опитування. Дослідження провела соціологічна група Рейтинг 12-13 травня 2020 року. Опитали 3000 респондентів методом телефонного інтерв’ю. Учасники опитування старші 18 років і мешкають в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Похибка становить не більше 1,8%.
Довідка. Соціологічна група «Рейтинг» (Rating Group Ukraine) утворена у 2008 році як недержавна, незалежна дослідницька організація. Спеціалізується на проведенні соціологічних досліджень із дотриманням міжнародних стандартів. Мережа інтерв’юерів нараховує понад 300 осіб і працює по всій Україні. Щорічно проводить близько 100 000 інтерв’ю і 100 фокус-групових досліджень.
Чи варто вірити соціологічним опитуванням
В Україні працює не більше десяти авторитетних служб, які спроможні провести якісне та достовірне всеукраїнське опитування громадської думки. Коли правдиві результати політиків не влаштовують, вони через спеціальні псевдосоціологічні служби оприлюднюють вигідні для себе рейтинги. Це потрібно для того, щоб набрати додаткові голоси на виборах.
Псевдосоціологи придумують для себе гучні назви і «зі стелі» малюють потрібні рейтинги клієнтам. За останній час утворився цілий ринок таких сумнівних служб. Реальні опитування визнаних фірм тонуть у хвилях брехні. Сайт «Тексти» зібрав дані про 96 псевдосоціологічних служб та 148 прихованих піарників, які оприлюднювали або коментували сумнівні результати протягом останніх 15 років.
Що ще важливо знати на цю тему:
До Ради потрапили б 4 партії, якби вибори відбулися зараз. На п’ятому місці «Партія Шарія» — соцопитування. 42,6% виборців готові проголосувати за Володимира Зеленського, якби вибори президента відбулися зараз. А от партія Голос, яка на минулих парламентських виборах пройшла до Ради, не змогла б потрапити під купол знову, якби вибори відбулися зараз. П’яте місце у рейтингу виборчих симпатій тепер посіла б «Партія Шарія».
Зеленському довіряють 52% українців — соцопитування. 69% опитаних українців довіряють Збройним Силам України, 60% — волонтерським організаціям, а президентові — 52%.
Зеленський знову виграв би президентські вибори — результати соцопитування. 38,4% голосів виборців отримав би чинний глава держави Володимир Зеленський, якби вибори президента України відбулися найближчої неділі. На другому місці — експрезидент Петро Порошенко з 9,6% симпатій виборців.
Фото: slovoidilo.ua