До Ради потрапили б 4 партії, якби вибори відбулися зараз. На п’ятому місці «Партія Шарія» — соцопитування

42,6% виборців готові проголосувати за Володимира Зеленського, якби вибори президента відбулися зараз. А от партія Голос, яка на минулих парламентських виборах пройшла до Ради, не змогла б потрапити під купол знову, якби вибори відбулися зараз. П’яте місце у рейтингу виборчих симпатій тепер посіла б «Партія Шарія». Про це свідчить останнє соціологічне опитування КМІС (Київського міжнародного інституту соціології).

Чому це цікаво. Дослідження є репрезентативних, тож відображає актуальні політичні симпатії українців.

Детальніше. Ось результати опитування:

  1. якби вибори Президента відбулися у кінці квітня, то серед тих, хто визначився 42,6%  проголосували б за Володимира Зеленського, 14,9% за Петра Порошенка, 12,2% за Юрія Бойка, 9,7% за Юлію Тимошенко, 6,4% за Ігоря Смешка;
  2. якби вибори до Верховної Ради відбулися в кінці квітня, то серед тих, хто визначився  32,6%  проголосували б за партію «Слуга народу», 15,8% за партію «Опозиційна платформа За Життя», 15,2% за партію «Європейська Солідарність», 12% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». 

Таким чином до Ради пройшли б чотири партії, адже виборчий бар’єр становить 5%. До Верховної Ради не пройшла б партія «Голос», яка подолала цей бар’єр у липні минулого року. Цікаво, що зараз п’яте місце серед симпатій виборців отримала «Партія Шарія». За неї готові проголосувати 3,6%. А за партію «Голос» 3,5%.

Хто і як проводив опитування. Соціологічне дослідження провів Київський міжнародний інститут соціології з 17 по 25 квітня 2020 року методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 4024 інтерв’ю. Статистична похибка вибірки не перевищує 1,7%.

Довідка.Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) — це приватна дослідницька компанія в Україні, яка співпрацює з Національним університетом «Києво-Могилянська академія». КМІС був заснований у 1990 році як дослідницький центр Соціологічної асоціації України, а з 1992 року перетворений у приватне підприємство.

Хто і як фінансує політичні партії?

Партії фінансуються із державного бюджету (тобто із грошей платників податків). Відповідно до останніх новацій, кошти виділяють не усім, хто взяв участь у виборах, а лише тим, хто подолав п’ятивідсотковий бар’єр та пройшов у Верховну Раду. За підсумками останніх виборів до парламенту, які відбулися минулоріч у липні, таких партій є п’ять. Загалом партіям виділили більше 280 тисяч гривень, розповіли у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК).

Найбільше отримала «Слуга народу», за яку на виборах проголосувала найбільша кількість виборців, — більше 140 тисяч гривень. «Опозиційна платформа — За життя» — трохи більше 42 тисяч гривень. «Батьківщина» та «Європейська Солідарність» — трохи більше 26 тисяч гривень кожній. «Голос» — майже 20 тисяч гривень.

Через пандемію коронавірусу партія Слуга народу хотіла відмовитися від державного фінансування, проте такий механізм не передбачений законом. Тому депутати вирішили додатково прописати процедуру, яка б дозволяла партіям відмовлятися від фінансування з державного бюджету, приміром, на квартал.

Фото: pexels.com

Місія до Оленівки все ще можлива

«Ми ніколи не отримували дозволу від Російської Федерації, щоб зайти туди. Чи означає це, що все втрачено? Ні. Згадайте Запорізьку атомну електростанцію. Ми маємо там спеціалістів з МАГАТЕ. Тож, це можливо», — про це журналістам заявила Деніз Браун — постійна координаторка системи ООН в Україні. 

Читати далі
+ 34 слів

Leopard для України, повернення з полону і ноутбуки для вчителів: 7 позитивних новин січня

Війна триває і новий рік розпочався для нас численними трагедіями. Але ми боремось і працюємо, тому і цього місяця маємо чому радіти. Гортайте карусель, щоб згадати позитивні новини січня, які тішать і наближають нашу перемогу.

Читати далі
+ 110 слів

«Повернись живим» та Приватбанк оголосили збір на екіпірування льотчиків

Благодійний фонд спільно з ПриватБанком відкрили збір на суму в розмірі 31 млн грн. Мета збору  — придбати вогнетривку форму та авіаційні шоломи, щоб повністю закрити потребу екіпажів армійської авіації у спеціальному екіпіруванні. 

Читати далі
+ 33 слів

Україна отримає до 140 танків від західних партнерів

У межах першої хвилі допомоги Україна отримає 120−140 сучасних західних танків. Зокрема, Leopard 2, Challenger 2, M1 Abrams і розраховує на французькі Leclerc. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Читати далі
+ 9 слів

Як мілітаризують дітей у Криму

Керівник окупаційної адміністрації Аксьонов відкриває по всьому Криму Добровільні товариства сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ), де дітей вчать користуватися зброєю, надавати першу медичну допомогу, проходити вогневу та інженерну підготовку.

Читати далі
+ 62 слів

Символ стійкості: на стіні зруйнованого будинку в Миколаєві годинник досі рахує хвилини

У зруйнованому російськими обстрілами будинку у Миколаєві, на стіні, яка вціліла, досі продовжує висіти килим та годинник, який відраховує хвилини. Про це написала волонтерка з Одеси Леся Рудченко у своєму Instagram.

Читати далі
+ 5 слів

Представили лого та слоган цьогорічного Євробачення–2023

Організатори цьогорічного пісенного конкурсу представили логотип та слоган Євробачення 2023. У вигляді зображення буде використана анімація сердець у кольорах українського та британського прапорів, що б’ються в унісон. Гаслом цьогорічного фестивалю стануть слова «Об’єднані музикою» (United by music).

Це символізує єднання народів та підтримку України.

Читати далі
+ 19 слів

Міжнародний олімпійській комітет відреагував на критичні заяви України

Міжнародний олімпійській комітет відповів на критичні коментарі з боку українських офіційних осіб щодо заяви про ймовірне повернення атлетів з Росії та Білорусі до змагань. Про це йдеться у заяві МОК для інформаційного агентства Reuters.

Читати далі
+ 124 слів
Що там ще
+ 5482 новин