До 31 липня продовжили адаптивний карантин в Україні

Wow

Причина такого рішення зростання кількості нових випадків коронавірусу. Адаптивний карантин дозволить посилити карантин в окремих областях, якщо так зростатиме рівень захворюваності. Про це йшлося на засіданні Уряду, повідомляє Громадське.

Чому це важливо. Протягом останніх кількох днів в Україні реєструють антирекорди нових заражень коронавірусом. Також щодня від цієї недуги помирає усе більша кількість людей.

Детальніше. Кабінет міністрів продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня. Також розгляне оновлений підхід до такого карантину. Він передбачає змогу посилити карантину в окремих регіонах, якщо цього вимагатиме ситуація.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував постанову, яка змінить початок графіку роботи в окремих сферах. Це потрібно,  щоб розтягнути «години пік» у громадському транспорті. Через це прем’єр закликав мерів міст випустити максимальну кількість громадського транспорту на маршрути, а за необхідності розробити і нові маршрути, щоб люди не стояли в чергах і не їхали у переповненому транспорті.

Уряд збирається зафіксувати заборони, які діють на період карантину. Мова йде про обов’язкове носіння маски у приміщенні та обмеження кількості пасажирів у транспорті. 

Область вважатиметься зі значним поширенням коронавірусу, якщо:

  • зростання випадків інфікування коронавірусом буде більше, ніж 8 випадків 100 тисяч населення;
  • середня кількість тестувань буде меншою, ніж 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів:
  • завантаженість ліжок у лікарнях, які мають приймати пацієнтів з підтвердженим випадком коронавірусу, буде понад 50%.

Що ще варто знати про адаптивний карантин в Україні:

  • Адаптивний карантин в Україні — з 22 травня до 22 червня: що уже відкрилося та як працює транспорт. З 22 травня в Україні почав курсувати наземний громадський транспорт, а також приміський та у межах областей, дозволили проводити спортивні події, у яких беруть участь до 50 осіб, але без глядачів, відчинилися готелі, але без ресторанів. З 25 травня запрацювало метро та відчинили свої двері дитячі садки. Водночас на рівні деяких областей таких послаблень досі не трапилося через високий рівень захворюваності.
  • Адаптивний карантин, маски як норма та відкриття ринків: до чого готуватися українцям. Адаптивний карантин, який можна буде посилити локально, якщо коронавірус спалахне у якомусь конкретному регіоні країні, планує впровадити Уряд після 11 травня. Водночас навіть за такого карантину маски, дезінфікатори та соціальна дистанція залишуться нормами життя. А ще Кабінет Міністрів дозволив працювати продуктовим ринкам. Але за умови рішення Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на місцях.
  • Послаблення карантину: 1 червня відкрили басейни та спортзали. З першого червня в Україні почався третій етап послаблення карантину. 
  • В Україні відкрили пункти пропуску в аеропортах і дозволили в’їзд іноземцям. Відкрити пункти пропуску та контролю в аеропортах України, а також в’їзд для іноземців з країн, де немає значного поширення COVID-19, уряд дозволив на позачерговому засіданні 12 червня.
  • З 15 червня Україна відновлює авіасполучення: куди можна летіти. Першими відновлять рейси на туристичних напрямках: до Туреччини, Греції, Грузії, на Кіпр. З Італією та Іспанією сполучення наразі не буде. 

Фото: pexels.com

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів
Що там ще
+ 9454 новин