Don’t worry, be happy: українці за 2 роки стали значно щасливіші — опитування

51% українців вважали себе щасливими наприкінці 2019 року і тільки 18% вважали, що їхнє життя нещасливе. Таким чином, індекс щастя склав + 33%, хоча у 2017 році він становив +8% (у 2018 році це запитання в Україні не ставили). Про це йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології.

Чому це цікаво. З 2014 року індекс щастя у світі падає, водночас в Україні він зріс за останні два роки.

Детальніше. Наприкінці 2019 року стосовно рівня щастя опитали більше 2 тисяч українців. Згідно з результатами, 51% вважали себе щасливими, 30% почувалися середньо, 18% скаржилися на проблеми в особистому житті, 1% утрималися від відповіді. 

Індекс вираховується як різниця між відсотком людей, що вважають себе щасливими і відсотком нещасливих людей. Тож індекс щастя в Україні у 2019 році склав +33%. Світовий показник щастя у 2014 році знизився до 64%, а останні два роки зупинився на позначці 48%. 

Глобальним світовим дослідженням індексу щастя займається асоціація незалежних дослідницьких агентств Gallup International. Минулоріч асоціація опитала 45 тисяч респондентів з 46 країн світу, наскільки вони задоволені чи незадоволені своїм життям.  Більше половини респондентів країн, де проводилось дослідження (59%), відповіли позитивно. 28% опитаних вважають себе ані щасливими, ані нещасними, а 11% дали негативну відповідь. На цьому фоні Україна демонструє прогрес, хоч її показник дещо нижчий за світовий.

Довідка. Індекс щастя — це міжнародний показник, який відображає добробут людей в різних країнах світу. Він вираховується як різниця між відсотком людей, що вважають себе щасливими і відсотком нещасливих людей. 

⟶ Зараз люди найщасливіші за останні 200 років. 8 мільйонів книжок і 65 мільйонів газетних статей, опублікованих з 1820 до 2009 роки проаналізували дослідники Ворицького університету. Результати показали, що за останні 200 років люди не були такими щасливими, як зараз. Про це йдеться у статті MIT Technology Review.

Дослідники з Ворицького університету використали методику аналізу слів, щоб з’ясувати, чи стали люди щасливішими за останні 100 років. Слова оцінювали за рівнем вираження щастя у різних мовах й рахували, наскільки часто траплялися позитивні та негативні тексти за визначений період у США, Великій Британії, Італії та Німеччині. Так дослідники створили історичні показники щастя для цих чотирьох країн.

Науковці надавали «бали щастя» тисячам слів на різних мовах, а потім вивели відносну пропорцію позитивних і негативних настроїв. Падіння рівня щастя пов’язують з історичними подіями того часу. Приміром, низький рівень щастя у США зафіксували у 1975 році під час війни у В’єтнамі, а у Великій Британії – взимку 1978-79 року під час страйків профспілок, які вимагали збільшення зарплат.

 ⟶ Що робить нас щасливими? Результати найдовшого у світі експерименту Гарвардського університету про рецепт щастя. Про нього повідомляє Українська правда. Життя. Дослідження стартувало у 1938 році, 60 його учасників ще живі і продовжують брати участь в цьому експерименті,

Найчіткіший меседж з цього 75-річного дослідження: хороші стосунки з людьми роблять нас щасливішими і здоровішими. Дослідники зробили три висновки з цього експерименту:

  1. Добрі соціальні зв’язки корисні для нас, самотність вбиває. Ті учасники експерименту, які мали сім’ї, друзів, хороші контакти в спільнотах, щасливіші, фізично здоровіші і живуть довше, аніж ті, у кого таких соціальних зв’язку було мало.
  2. Важливими є не лише наявність багатьох друзів чи партнера у шлюбі, але й якість цих близьких стосунків.
  3. Хороші стосунки не лише захищають тіло, але й мозок. Пам’ять залишалась кращою у тих, хто міг розраховувати на свого партнера. Навіть якщо пара часто сварилась, але відчувала, що кожен може розраховувати один на одного у складних ситуаціях, для їхнього мозку це було терапевтично — пам’ять не погіршувалась так швидко, як в самотніх людей.

Фото: pexels.com

Колишнього «беркутівця» засудили до восьми років позбавлення волі

Печерський районний суд Києва засудив колишнього бійця харківського батальйону міліції особливого призначення «Беркут» до восьми років позбавлення волі. Йому також заборонили обіймати посади у правоохоронних органах на три роки. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Читати далі
+ 43 слів

У Росії хочуть ввести тотальний контроль за росіянами-ухилянтами

Путін наказав створити цифрову базу даних військовозобов’язаних. Це потрібно, щоб ввести тотальний контроль за місцем перебування росіян і обмежувати ухилянтів у їхніх правах. Про це заявили у Головному управлінні розвідки Міноборони України.  

Читати далі
+ 4 слів

Підтримати український волонтерський рух закликають міжнародну спільноту

На платформі Ukrainian Volunteers killed by Russia зібрали імена та історії загиблих українських волонтерів. Проєкт реалізувала Українська Волонтерська Служба спільно з платформою памʼяті Меморіал. Так команда має намір зберегти пам’ять про волонтерів, які загинули під час війни в Україні. Про це повідомили організатори акції. 

Читати далі
+ 35 слів

Жадан потрапив до рейтингу культурних діячів-2022

Одна з найавторитетніших газет та онлайн-медіа Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднила список культурних діячів року. Друге місце у ньому посів український письменник Сергій Жадан. Про це йдеться на офіційному сайті видання.

Читати далі
+ 28 слів

Контрнаступ ЗСУ триватиме і взимку

Американський Інститут дослідження війни (ISW) у своєму звіті, оприлюдненому увечері четвертого грудня, заявив про те, що заяви українського командування вказують на те, що контрнаступальні операції триватимуть і взимку, це вони підсумували із твердження представників української влади і військових.

Читати далі
+ 70 слів

ОАЕ хочуть допомогти Україні відбудувати економіку

Об’єднані Арабські Емірати планують почати торговельні переговори з нашою країною. Про намір створити нові шляхи економічної взаємодії повідомляє видання Bloomberg.

Читати далі
+ 24 слів

У Нью-Йорку провели концерт до 100-ліття прем’єри Щедрика

На концерті «Notes from Ukraine» — «Нотатки з України» виступили хори з України та Північної Америки. Захід провели до ювілею виконання українського Щедрика на тому ж місці, що і 100 років тому — у Карнеґі-Холі. Про це повідомило Суспільне з посиланням на організаторів. Переглянути запис концерту можна на Vimeo.

Читати далі
+ 26 слів

Погрози продовжують надходити українським посольствам та консульствам

Wow

В Іспанії поліція вилучила ще три конверти з очима тварин. Вони були адресовані посольству України в Мадриді, генеральному консульству в Барселоні та консульству в Малазі. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 5215 новин