Don’t worry, be happy: українці за 2 роки стали значно щасливіші — опитування

51% українців вважали себе щасливими наприкінці 2019 року і тільки 18% вважали, що їхнє життя нещасливе. Таким чином, індекс щастя склав + 33%, хоча у 2017 році він становив +8% (у 2018 році це запитання в Україні не ставили). Про це йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології.

Чому це цікаво. З 2014 року індекс щастя у світі падає, водночас в Україні він зріс за останні два роки.

Детальніше. Наприкінці 2019 року стосовно рівня щастя опитали більше 2 тисяч українців. Згідно з результатами, 51% вважали себе щасливими, 30% почувалися середньо, 18% скаржилися на проблеми в особистому житті, 1% утрималися від відповіді. 

Індекс вираховується як різниця між відсотком людей, що вважають себе щасливими і відсотком нещасливих людей. Тож індекс щастя в Україні у 2019 році склав +33%. Світовий показник щастя у 2014 році знизився до 64%, а останні два роки зупинився на позначці 48%. 

Глобальним світовим дослідженням індексу щастя займається асоціація незалежних дослідницьких агентств Gallup International. Минулоріч асоціація опитала 45 тисяч респондентів з 46 країн світу, наскільки вони задоволені чи незадоволені своїм життям.  Більше половини респондентів країн, де проводилось дослідження (59%), відповіли позитивно. 28% опитаних вважають себе ані щасливими, ані нещасними, а 11% дали негативну відповідь. На цьому фоні Україна демонструє прогрес, хоч її показник дещо нижчий за світовий.

Довідка. Індекс щастя — це міжнародний показник, який відображає добробут людей в різних країнах світу. Він вираховується як різниця між відсотком людей, що вважають себе щасливими і відсотком нещасливих людей. 

⟶ Зараз люди найщасливіші за останні 200 років. 8 мільйонів книжок і 65 мільйонів газетних статей, опублікованих з 1820 до 2009 роки проаналізували дослідники Ворицького університету. Результати показали, що за останні 200 років люди не були такими щасливими, як зараз. Про це йдеться у статті MIT Technology Review.

Дослідники з Ворицького університету використали методику аналізу слів, щоб з’ясувати, чи стали люди щасливішими за останні 100 років. Слова оцінювали за рівнем вираження щастя у різних мовах й рахували, наскільки часто траплялися позитивні та негативні тексти за визначений період у США, Великій Британії, Італії та Німеччині. Так дослідники створили історичні показники щастя для цих чотирьох країн.

Науковці надавали «бали щастя» тисячам слів на різних мовах, а потім вивели відносну пропорцію позитивних і негативних настроїв. Падіння рівня щастя пов’язують з історичними подіями того часу. Приміром, низький рівень щастя у США зафіксували у 1975 році під час війни у В’єтнамі, а у Великій Британії – взимку 1978-79 року під час страйків профспілок, які вимагали збільшення зарплат.

 ⟶ Що робить нас щасливими? Результати найдовшого у світі експерименту Гарвардського університету про рецепт щастя. Про нього повідомляє Українська правда. Життя. Дослідження стартувало у 1938 році, 60 його учасників ще живі і продовжують брати участь в цьому експерименті,

Найчіткіший меседж з цього 75-річного дослідження: хороші стосунки з людьми роблять нас щасливішими і здоровішими. Дослідники зробили три висновки з цього експерименту:

  1. Добрі соціальні зв’язки корисні для нас, самотність вбиває. Ті учасники експерименту, які мали сім’ї, друзів, хороші контакти в спільнотах, щасливіші, фізично здоровіші і живуть довше, аніж ті, у кого таких соціальних зв’язку було мало.
  2. Важливими є не лише наявність багатьох друзів чи партнера у шлюбі, але й якість цих близьких стосунків.
  3. Хороші стосунки не лише захищають тіло, але й мозок. Пам’ять залишалась кращою у тих, хто міг розраховувати на свого партнера. Навіть якщо пара часто сварилась, але відчувала, що кожен може розраховувати один на одного у складних ситуаціях, для їхнього мозку це було терапевтично — пам’ять не погіршувалась так швидко, як в самотніх людей.

Фото: pexels.com

«Завдяки вам, хлопці, ми вчора поклали ворожу колону». Як волонтерська організація ШТАБ 24 підтримує Збройні сили

Ця історія почалася з ініціативи трьох львівських друзів — Олега Проця, Максима Кочергана та Кості Гощевського— які з перших днів повномасштабного російського вторгнення передають необхідну військову амуніцію захисникам у регіони найскладніших бойових дій по всій країні.

Читати далі
+ 250 слів

Залаштунки Євробачення 2022 від членкині офіційного фан-клубу Євробачення в Україні OGAE Ukraine

Євробачення 2022 відбувалося в італійському Турині після перемоги гурту «Måneskin» із піснею «Zitti E Buoni». Провідним мотивом Євробачення стали слова «the sound of beauty», а сцена була побудована за мотивами італійських сонця та саду.

Читати далі
+ 132 слів

ЗСУ вийшли на держкордон України з рф на Харківщині. Важливе за ніч та ранок 16 травня

На Харківщині бійці Тероборони ЗСУ відтіснили сили рф, вийшли на держкордон України з росією і відновили там український прикордонний знак. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Читати далі
+ 17 слів

Музичні «обійми» на Євробаченні: як країни підтримали Україну на пісенному конкурсі

14 травня відбувся фінал «Євробачення-2022» в італійському місті Турині. Протягом усього конкурсу глядачі бачили, як країни-учасниці змагання використовували і прапор України, і її символіку. Зазначимо, що за офіційними правилами Євробачення, активна пропаганда і політичні висловлювання заборонені, а учасникам, які це порушують, загрожує дискваліфікація та штраф. Пропонуємо згадати найбільш виразні акти підтримки України на цьогорічному пісенному конкурсі.

Читати далі
+ 114 слів

«Ті, хто не скорився»: 15 травня вшановують жертв політичних репресій

Досі важко порахувати точну кількість українців, які зазнали репресій з боку комуністичного режиму. Йдеться не лише про творчу та наукову інтелігенцію, але й звичайних людей — тих, хто не міг терпіти приниження своєї національної гідності. Тисячі громадян пройшли крізь пекло: заслання, табори, тортури, розстріл. Щоб належно їх вшанувати та привернути увагу суспільства до трагічних подій історії держави, в Україні започаткували День пам’яті жертв політичних репресій. Він припадає на третю неділю травня.

Читати далі
+ 424 слів

Війна в Україні переходить у довготривалу фазу. Важливе станом на 16:00 13 травня

Війна в Україні переходить у довготривалу фазу. Про це повідомляє міністр оборони Олексій Резніков. Він наголосив, що країну чекають важкі часи попри те, що союзники вже надають нам озброєння. Щоб Україні отримати перемогу, треба планувати ресурси, уникати помилок і проєктувати нашу силу так, аби окупант не витримав. 

Читати далі
+ 21 слів

Експрезиденти України закликали евакуювати людей з Азовсталі. Інформація станом на 14:00 13 травня

Експрезиденти України Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко звернулися із заявою до світової спільноти із закликом евакуювати військових та цивільних з «Азовсталі».

Читати далі
+ 21 слів

Росіяни пошкодили Воронцовський палац в Одесі. Новини станом на 12:00 13 травня

Окупанти продовжують обстрілювати пам’ятки архітектури. У центрі Одеси ракетний удар пошкодив вікна та елементи ліпнини Воронцовського палацу. Про це повідомляє мер міста Геннадій Труханов. Палац — пам’ятка архітектури 19 століття. Він розташований на Приморсткосу бульварі.

Читати далі
+ 49 слів
Що там ще
+ 4197 новин