Голод може цьогоріч вбити більше людей, ніж COVID-19

Noo
Wow

У 2020 році голодними можуть залишитися на 132 мільйонів людей більше, ніж прогнозувалося раніше. Приріст у цьому році може більш ніж потроїтися, пише mind.ua з посиланням на Bloomberg.

Чому це важливо. Коронавірус виявив найглибші прояви нерівності у світі.

Детальніше. Пандемія розриває звичні ланцюжки постачання продуктів, завдає шкоди економіці і знижує купівельну спроможність людей. Деякі прогнози показують, що до кінця року коронавірус призведе до того, що щодня від голоду помиратиме більше людей, ніж від вірусних інфекцій.

Ситуація стає безпрецедентною з огляду на те, що відбувається у час глобальних надлишків продовольства. Це відбувається у всіх частинах світу. Учені прогнозують, що навіть у країнах, де раніше була відносна стабільність з продуктами, їжі може стати менше. 

Наприклад, у Квінсі, що у штаті Нью-Йорк, люди стоять у чергах до продовольчого банку по вісім годин. Вони чекають на коробки з їжею, якої може вистачити на тиждень. У той же час фермери у Каліфорнії розорюють посіви салату, а фрукти гниють на деревах у Вашингтоні. В Уганді на ринках скупчується надмірна кількість бананів і помідорів, однак навіть «майже безкоштовні ціни» є не досить низькими для безробітних покупців, щоб дозволити собі купити ці фрукти чи овочі. У Південній Америці Венесуела балансує на межі голоду.

Частина людей у розвинених країнах світу продовжує накопичувати статки, водночас  мільйони людей залишилися без роботи, у них немає достатньо грошей, щоб прогодувати свої сім’ї. І це — незважаючи на трильйони урядових фінансових вливань в економіки світу.

Розподіл продовольства

Це ще одна проблема, яка виникла через карантини і розірвані ланцюжки постачання продуктів. Відбувся раптовий перехід від ресторанного харчування до їди вдома. Перший варіант, у таких країнах як США, раніше становив більше половини обідів. Це означає, що фермери викидають молоко і яйця, бо не мають або не знають простих способів перенаправити своє виробництво або у продуктові магазини, або на тих, хто цього потребує.

Що ще варто знати про наслідки коронавірусу:

  • Чи може відкриття шкіл нести загрозу для поширення коронавірусу? У більшості випадків коронавірусна хвороба не становить серйозної загрози для дітей, які частіше за все переносять її з легкими симптомами або взагалі без них. Для дітей шкільного віку інфекція COVID-19 є менш небезпечною, ніж звичайний грип
  • Коронавірус: коли в українців виробиться колективний імунітет та як не заразитися у потязі? Колективний імунітет проти коронавірусу може з’явитися в українців протягом року. Так вважає група вчених «Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського».
  • Молодь — головний поширювач коронавірусу — ВООЗ. Молодь зараз є головним поширювачем коронавірусу. Так вважають представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та органів із питань громадського здоров’я кількох країн Європи.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Колишнього «беркутівця» засудили до восьми років позбавлення волі

Печерський районний суд Києва засудив колишнього бійця харківського батальйону міліції особливого призначення «Беркут» до восьми років позбавлення волі. Йому також заборонили обіймати посади у правоохоронних органах на три роки. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Читати далі
+ 43 слів

У Росії хочуть ввести тотальний контроль за росіянами-ухилянтами

Путін наказав створити цифрову базу даних військовозобов’язаних. Це потрібно, щоб ввести тотальний контроль за місцем перебування росіян і обмежувати ухилянтів у їхніх правах. Про це заявили у Головному управлінні розвідки Міноборони України.  

Читати далі
+ 4 слів

Підтримати український волонтерський рух закликають міжнародну спільноту

На платформі Ukrainian Volunteers killed by Russia зібрали імена та історії загиблих українських волонтерів. Проєкт реалізувала Українська Волонтерська Служба спільно з платформою памʼяті Меморіал. Так команда має намір зберегти пам’ять про волонтерів, які загинули під час війни в Україні. Про це повідомили організатори акції. 

Читати далі
+ 35 слів

Жадан потрапив до рейтингу культурних діячів-2022

Одна з найавторитетніших газет та онлайн-медіа Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднила список культурних діячів року. Друге місце у ньому посів український письменник Сергій Жадан. Про це йдеться на офіційному сайті видання.

Читати далі
+ 28 слів

Контрнаступ ЗСУ триватиме і взимку

Американський Інститут дослідження війни (ISW) у своєму звіті, оприлюдненому увечері четвертого грудня, заявив про те, що заяви українського командування вказують на те, що контрнаступальні операції триватимуть і взимку, це вони підсумували із твердження представників української влади і військових.

Читати далі
+ 70 слів

ОАЕ хочуть допомогти Україні відбудувати економіку

Об’єднані Арабські Емірати планують почати торговельні переговори з нашою країною. Про намір створити нові шляхи економічної взаємодії повідомляє видання Bloomberg.

Читати далі
+ 24 слів

У Нью-Йорку провели концерт до 100-ліття прем’єри Щедрика

На концерті «Notes from Ukraine» — «Нотатки з України» виступили хори з України та Північної Америки. Захід провели до ювілею виконання українського Щедрика на тому ж місці, що і 100 років тому — у Карнеґі-Холі. Про це повідомило Суспільне з посиланням на організаторів. Переглянути запис концерту можна на Vimeo.

Читати далі
+ 26 слів

Погрози продовжують надходити українським посольствам та консульствам

Wow

В Іспанії поліція вилучила ще три конверти з очима тварин. Вони були адресовані посольству України в Мадриді, генеральному консульству в Барселоні та консульству в Малазі. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 5215 новин