Детальніше. Наразі документ аналізують. Для цього Україна має 60 днів, упродовж яких вона може вносити до звіту зауваження та пропозиції. Потім Іран ще місяць його доопрацьовуватиме. Звіт оприлюднять лише після затвердження радою Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO).
Авіакастрофа МАУ: що й коли відбулося?
8 січня 2020 року в Ірані розбився літак рейсу PS 752 «Тегеран — Київ» авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ). Загинуло 176 осіб, з них 11 українців. Уже 11 січня Іран офіційно визнав, що помилково збив літак МАУ. Відповідальність за це взяв на себе Корпус вартових ісламської революції (військова гілка виконавчої влади Ірану).
Іран від самого початку знав, що літак МАУ збила ракета. Про це свідчить запис розмови між диспетчерською Тегерана та екіпажем іранського літака, що у момент катастрофи саме йшов на посадку. Володимир Зеленський розповів: «Наш літак злетів, а о 6:30 повинен на посадку був іти іранський літак. Він все це бачив, і екіпаж почав розмовляти з диспетчером. Там все чути. Він каже: «Мені здається, що летить ракета». Він це говорить і перською, і англійською мовами».
Що робили з «чорними скриньками» досі?
Іран оприлюднив звіт розслідування катастрофи літака МАУ. За даними документу, український літак Boeing 737-800 був збитий 8 січня з північного боку двома ракетами класу «земля-повітря» близького радіусу дії Тор-М1 через три хвилини після зльоту.
Вилучений реєстратор польоту і бортовий самописець є «одними з найбільш передових пристроїв у світі». В Ірану немає засобів для декодування цих пристроїв. Французькі та американські агентства з розслідування авіаційних подій відмовилися відправити в Іран необхідне обладнання для розшифровки чорних скриньок.
Іранські експерти намагалися самостійно розшифрувати «чорні скриньки» збитого українського літака. Згодом вони запросили українських спеціалістів для розшифрування. Однак «чорні скриньки» Іран залишив у себе, відмовившись передати їх Україні, чи іншим країнам, які могли їх розшифрувати.
Фото: pexels.com