Детальніше. Центральна тема творчості нобелівської лауреатки — дитинство, сімейне життя, стосунки у родині. Поетеса народилася у 1943 році в Нью-Йорку і живе в Кембриджі, штат Массачусетс. Дебютувала зі збіркою «Первісток», а її збірки «Тріумф Ахілла» та «Арарат» здобули популярність поза США. За всю свою літературну кар’єру з 1968 року Луїза Глюк видала 12 поетичних збірок та кілька томів нарисів про поезію. Отримала кілька престижних нагород, серед яких Пулітцерівська премія (1993) та Національна книжкова премія (2014).
У Нобелівському комітеті наголошують, що поетеса прямолінійно описує сімейні взаємини та радикальні зміни у житті, їй притаманні дотепність та гумор. Наприклад, збірка «Vita Nova» (1999) закінчується рядками: «Я думала, моє життя закінчилося і серце розбите. / А потім я переїхала до Кембриджа». А її останню збірку «Вірна та доброчесна ніч» відзначають за «грацію та легкість» в описі теми смерті. Зараз, крім літературної творчості, Луїза Глюк викладає англійську мову в Єльському університеті.
Нагадаємо, що минулоріч Нобелівську премію з літератури отримала Ольга Токарчук за 2018 рік. А за 2019 рік літературного Нобеля здобув австрійський письменник Петер Гандке.
Що ще варто знати про Нобелівську премію 2020?
Нобелівська премія з фізики 2020: за дослідження чорних дір. Нобелівський комітет присудив премію з фізики трьом ученим. За відкриття взаємозв’язку чорних дір і теорії відносності — Роджеру Пенроузу. За відкриття «супермасивного компактного об’єкта» у центрі Чумацького шляху — Райнгарду Ґензелю і Андреа Ґез.
Нобелівська премія-2020: хто здобув нагороду у галузі медицини? Нобелівську премію у галузі медицини та фізіології у 2020 році присудили вченим, які зробили вирішальний внесок у боротьбу з гепатитом С, який передається через кров. Нагороду отримали науковці Харві Альтер, Майкл Хоутон і Чарльз Райс.
Що таке Нобелівська премія?
Це одна з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. Заснована премія за заповітом шведського підприємця, винахідника та філантропа Альфреда Бернарда Нобеля, на честь якого й названа. Науковець забажав, заповів увесь статок на фінансування міжнародної премії. Щороку з 1896-го річний прибуток від статку Нобеля ділять на 5 рівних частин між особами, які зробили найбільший вклад у різних галузях.
Нобелівська премія-2020: як відбувається нагородження?
Цьогоріч уперше за 76 років король Швеції не вручатиме Нобелівську премію. Формат змінили через пандемію коронавірусу. Оголошення лауреатів відбудуться з 5 по 12 жовтня 2020 року. Залишилося дізнатися про переможців ще двох премій:
- 9 жовтня — премії миру;
- 12 жовтня — з економіки.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня
Фото: twitter.com