Українці стали толерантнішими та повірили у чесні вибори — Світове дослідження цінностей

LIKE
WTF

За останні десять років українці стали щасливішими, почали частіше ходити до церкви й водночас почали бути терпимішими один до одного. Про це свідчать результати Світового дослідження цінностей.

Чому це важливо. Таке дослідження на цей момент є найбільшим некомерційним міжнародним дослідженням людських переконань та цінностей. Завдяки йому можна отримати дані про головні цінності у країні.

Детальніше. Ось результати опитування:

 1. відчуття щастя. Частка щасливих людей в Україні зросла з 68% до 78%. Також більше українців сказали, що мають кращу самооцінку здоров’я: раніше позитивно відповідали 37%, а зараз — 45%. Кількість незадоволених фінансовим становищем знизилась з 48% до 39%;
 2. відчуття безпеки. У 2011 році у безпеці вдома себе відчували 69%, у 2020-му — 74%. Якщо десять років тому 51% опитаних часто стикались з розпиванням алкоголю на вулиці, то зараз таких — 39%. Водночас кількість людей, які занепокоєні торгівлею наркотиками на вулиці зросла з 10% до 13,5%;
 3. віра та Церква. У 2011 році 64% опитаних вважали Бога важливим у своєму житті, у 2020-му таких стало менше — 56%. Молитись українці теж почали менше: у 2011 році щонайменше кілька разів на тиждень молились 42% опитаних, а зараз таких — 38%. А от ходити до церкви стала більша кількість опитаних: не менше разу на місяць до церкви на службу зараз ходять 33,5%. Раніше таких було лише 24%;
 4. толерантність. За останнє десятиліття українці стали толерантнішими. Цей показник визначали запитаннями, чи люди виступають проти життя поряд з певними групами населення. З людьми, хворими на ВІЛ, не хочуть жити 36%, а раніше таких було 52%. У 2011 році не хотіли б жити поряд з гомосексуалами 62% опитаних, а зараз — 44,8%. З 15% до 21% зросла кількість тих, хто вважають, що аборти можуть бути виправданими;
 5. питання рівності жінок та чоловіків. У 2020-му 55% опитаних не погодилося з твердженням, що чоловіки є кращими політичними лідерами, ніж жінки. У 2011 році таких було 48%. Водночас з 18% до 25% зріс рівень згоди з твердженням, що університетська освіта для хлопців є важливішою, ніж для дівчат;
 6. ставлення до виборів. У 2011 році тільки 30% українців вірили, що голоси на виборах рахують чесно, у 2020-му таких уже більшість — 55%.

Хто і як проводив опитування. Світове дослідження цінностей провели компанії «Info Sapiens» та центр «Соціальний моніторинг» за підтримки Українського культурного фонду та європейських партнерів. Світове дослідження цінностей є довгостроковим проєктом. Його започаткували у 1981 році у Мічиганському університеті. Воно охоплює 120 країн. Україна до нього долучилась в 1999 році. Шоста хвиля дослідження у нашій країні проводилась ще у грудні 2011 року, а сьома — у липні-серпні 2020 року. За цей час Україна втратила значну частину території та 6,5 млн населення, що, як кажуть соціологи, також могло вплинути на результат. Опитали 1 289 людей, похибка складає 2,7%.

Останні українські соцопитування: найцікавіші результати

 • 85% українців вважають себе патріотами, а майже 60% готові довести це зі зброєю — опитування. 85% опитаних вважають себе патріотами своєї країни, лише 12% – протилежної думки. Патріотично настроєних громадян приблизно однаково у всіх регіонах країни. Їх відносно більше серед старших респондентів.
 • Українці до росіян почали ставитися гірше, а росіяни — навпаки. Результати опитування. 42% українців позитивно ставилися до Росії у вересні 2020 року. А от у Росії позитивне ставлення до України висловили 48% опитаних. Позитивне ставлення росіян до України перевищило позитивне ставлення українців до Росії вдруге з 2008 року. Саме з цього часу ведуться схожі опитування.
 • 71% українців хочуть, щоб їхні нащадки жили саме в Україні — опитування. Лише 16% опитаних українців не хочуть, щоб їхні діти та онуки жили в Україні. 71% респондентів вважають навпаки. Щодо проживання у своєму місті та селі, то 61% хотіли б, щоб їхні нащадки продовжували жити у цій місцевості, третина – не хотіли б цього. 
 • 58% українців не бояться коронавірусу — опитування. 24% опитаних українців вважають пандемію коронавірусу зовсім не загрозливою, а ще 34% — скоріше не загрозливою. Найбільше людей з такими переконаннями — на півдні та сході країни. Лише 14% опитаних сказали, що коронавірус є дуже загрозливим. 
 • 44% українців за рік втратили відчуття безпеки — опитування. У місцевих громадах українці почуваються безпечніше, ніж у країні. 44% опитаних відчули зміни на гірше у питанні безпеки за цей рік (з червня 2019 р. до липня 2020 р.) 

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

На сторожі морської безпеки: 3 липня в Україні відзначають День військово-морських сил ЗСУ

Щороку в першу неділю липня в Україні відзначають День військово-морських сил. Вони стримують ворога та дають збройну відсіч у внутрішніх водах країни.

Читати далі
+ 79 слів

Фільм про українських добровольців отримав спецвідзнаку на фестивалі у Великобританії

Витвір отримав спеціальну відзнаку журі міжнародного кінофестивалю «Sheffield Doc/Fest-2022». Режисером документального повнометражного фільму «День українського добровольця» виступив Володимир Тихий. Стрічку створило об’єднання «Вавилон‘13» в об’єднанні з Black Photon.

Читати далі
+ 17 слів

Україна збирає Армію дронів для ЗСУ. Можна задонатити гроші або дрони

Проєкт «Армія дронів» включає: систематичну купівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів. Дрони потрібні українським військовим, щоб моніторити всю лінію фронту — майже 2,5 тисячі км.

Читати далі
+ 41 слів

Український борщ — під охороною ЮНЕСКО. Його внесли до списку нематеріальної культурної спадщини

Сьогодні «Культуру приготування українського борщу» внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Читати далі
+ 34 слів

Україна контролює 45% територій Донеччини. Головне за ніч та ранок 1 липня

Україна контролює 45% територій Донеччини. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко в етері телемарафону. окупанти продовжують постійно обстрілювати населені пункти Донеччини.

Читати далі
+ 75 слів

Нові пригоди міньйонів, Тора та собаки Супермена. 5 кінопрем’єр липня

Попри труднощі з доставкою фільмів в Україну через російську агресію, кінотеатри продовжують працювати та пропонують глядачам низку нових фільмів для перегляду. Серед новинок — номінант премії «Оскар», бойовик із Антоніо Бандерасом, продовження супергейського кіновсесвіту Marvel, а також два мультфільми про фантастичних істот.

Читати далі
+ 88 слів

Історія кур’єра-суперзірки, адаптація комп’ютерної гри та нова епідемія. Серіальні прем’єри липня 2022

Найпопулярніші стрімінгові сервіси Netflix, HBO та Hulu у липні презентують низку серіальних прем’єр. Серед новинок — пригоди підлітків-бунтарів, кримінальний триллер у стінах психлікарні та життя бізнесмена, який прагне заробити, використовуючи обманні схеми.

Читати далі
+ 92 слів

окупанти готують провокацію на Запорізькій АЕС

росіяни хочуть звинуватити працівників станції в зберіганні зброї на території тимчасово окупованої ЗАЕС. Задля цього окупанти тортують працівників і вимагають у них «зізнання» про те, що нібито ще в березні вони скинули зброю в бетонні чаші охолоджувальних басейнів на станції.

Читати далі
+ 53 слів
Що там ще
+ 4411 новин