44% українців за рік втратили відчуття безпеки — опитування

Wow
Noo
LIKE

У місцевих громадах українці почуваються безпечніше, ніж у країні. 44% опитаних відчули зміни на гірше у питанні безпеки за цей рік (з червня 2019 р. до липня 2020 р.) Про це свідчить нещодавнє опитування Фонду «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Чому це цікаво. Опитування є репрезентативним, тож дає змогу побачити настрої українців.

Детальніше. Ось результати опитування:

  1. ставлення до правоохоронців. Більшість українців негативно оцінює роботу керівників правоохоронних органів. Зокрема, баланс позитивної/негативної оцінки (різниця між кількістю тих, хто ставиться негативно і тих, хто ставиться позитивно) діяльності міністра внутрішніх справ Арсена Авакова становить -52% (негативно — близько 70%, позитивно — близько 18%), Генеральної прокурорки Ірини Венедіктової -39%, голови Служби безпеки України Івана Баканова -30%.
  2. Оцінка Авакова. Найгірше серед керівників правоохоронних органів українці оцінюють саме діяльність міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Його роботу негативно оцінюють 70,4% опитаних громадян.
  3. Довіра до СБУ. Ця спецслужба має більший запас довіри, водночас оцінка керівника СБУ суттєво нижча. Це означає, що успішна діяльність СБУ сприятиме зростанню оцінки керівництва, тоді як помилки і порушення з боку голови СБУ підриватимуть довіру до служби загалом.
  4. Зміни в країні. У регіональному розрізі найбільш негативно оцінюють зміни загалом в країні жителі південних областей (59%), а тих, хто вважає, що нічого не змінилося, найбільше в західних областях 52%.
  5. Відчуття безпеки у країні. 43% опитаних вважають, що змін за останній рік взагалі не було, 44% відчули зміни на гірше. Позитивні зрушення помітили лише 9% і близько 4% завагалися з відповіддю. 
  6. Безпека у громаді. Мешканці південних регіонів частіше за інших нарікали на негативні зміни у сфері безпеки та порядку загалом у країні. Водночас у своїх громадах та поблизу своїх помешкань саме вони найчастіше відзначали зміни на краще за останні 12 місяців.

Хто і як проводив опитування. Загальнонаціональне дослідження провів Фонд «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Опитали 2022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Чи варто вірити соціологічним опитуванням?

В Україні працює не більше десяти авторитетних служб, які спроможні провести якісне та достовірне всеукраїнське опитування громадської думки. Коли правдиві результати політиків не влаштовують, вони через спеціальні псевдосоціологічні служби оприлюднюють вигідні для себе рейтинги. Це потрібно для того, щоб набрати додаткові голоси на виборах. 

Псевдосоціологи придумують для себе гучні назви і «зі стелі» малюють потрібні рейтинги клієнтам. За останній час утворився цілий ринок таких сумнівних служб. Реальні опитування визнаних фірм тонуть у хвилях брехні. Сайт «Тексти» зібрав дані про 96 псевдосоціологічних служб та 148 прихованих піарників, які оприлюднювали або коментували сумнівні результати протягом останніх 15 років. 

Про що думають українці: добірка останніх соцопитувань

  • 52% українців незадоволені роботою Зеленського — опитування. 50% опитаних українців розповіли, що економічний стан їхніх сімей погіршився. 40% кажуть, що не побачили змін у своєму житті й лише 9% відчули покращення.
  • Понад 60% українців думають, що коронавірус створений штучно ― опитування. 66% українців вважають, що коронавірус не має природного походження. 37% з них думають, що його ще й навмисно поширили у світі. 
  • 75% українців проголосували б за Зеленського у другому турі, якби вибори відбулися зараз — соцопитування. Якби вибори Президента відбулися найближчим часом, то майже 40% опитаних проголосували б за Володимира Зеленського. Майже 14% підтримали б Юрія Бойка, 13,3% віддали б свій голос Петру Порошенку. Якби у другий тур сьогодні вийшли Зеленський та Порошенко, то 75% серед виборців підтримали б чинного Президента, а 25% проголосували за П.Порошенка. 

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Скіфські прикраси таки належать Україні. Чому важливе рішення суду в Нідерландах?

Історія та культурне надбання Криму є невіддільною частиною історії України. Зокрема, скіфські прикраси є цінним артефактом для вивчення Криму, його культури та самобутності. У матеріалі розповідаємо, що таке «скіфське золото» та чому важливо, аби його повернули Україні.

Читати далі
+ 153 слів

Супутник зафіксував вибухи на дамбі перед руйнуванням. Останні новини про Каховську ГЕС

Супутники США зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням. Проте розвідувальні служби США досі не мають жодних переконливих доказів, щоб однозначно сказати, хто підірвав дамбу. Про це повідомляє NYT з посиланням на високопоставленого чиновника адміністрації. 

Читати далі
+ 44 слів

У Маріуполі комунальники влаштували бунт

У тимчасово окупованому Маріуполі водії «Міськводоканалу» оголосили страйк через невиплату зарплати протягом двох місяців. Це загрожує повною зупинкою водопостачання в Маріуполі.

Читати далі
+ 7 слів

РФ передала Угорщині 11 українських військовополонених. Україна не знала про це

WTF

Україна дізналася про те, що Москва передала Будапешту одинадцять українців угорського походження, із публічних заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 10 слів

У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за упокій Івана Мазепи

У День Всіх святих, 11 червня, у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври, яку збудували за кошти Івана Мазепи, відбудеться богослужіння з нагоди 325-річчя освячення храму. Раніше там звучала анафема, яку наклав Петро І на гетьмана. Тепер у Лаврі помоляться за упокій Мазепи.

Читати далі
+ 117 слів

РФ обстріляла лікарню в Гуляйполі

Попередньо відомо про двох загиблих працівників лікарні — молодшу медсестру та сантехніка. Ще двоє людей — поранені. Про це повідомили в Офісі Президента.

Читати далі
+ 5 слів

Наслідки підриву Каховської ГЕС в областях: що зараз відбувається на Херсонщині, Миколаївщині та в Одесі

Станом на 12:00 9 червня на Херсонщині підтопило 34 населених пункти на звільненій частині та 14 — на тимчасово окупованій. Загинуло щонайменше п’ятеро людей, 11 травмувалися, ще 13 — зникли безвісти. Загалом вдалося евакуювати 2412 осіб. 

Читати далі
+ 67 слів

«Укренерго» рекомендує користуватись потужною технікою у вечірні години

«Укренерго» закликає перенести використання потужної техніки з вечірніх годин на ніч та день, аби зменшити навантаження в енергосистемі та полегшити її балансування.

Читати далі
+ 14 слів
Що там ще
+ 6514 новин