Детальніше. Згідно із соцопитуванням КМІСу, у жовтні порівняно з вереснем знизилося число тих, хто позитивно ставиться до трьох перших осіб держави: Зеленського (73% і 66%), Гончарука (17% і 10%) і Разумкова (33% і 27%).
За балансом позитивного і негативного ставлення у жовтні 2019 на першому місці Зеленський (баланс +57%), Разумков (+19) і Вакарчук (-1%), далі йдуть Гончарук (-4%), Бойко (-9%), Тимошенко (-13%), Порошенко (-54%).
64% опитаних тією чи іншою мірою схвалюють дії та заяви Зеленського у вересні та жовтні цього року, 22% — тією чи іншою мірою не схвалюють. 51% респондентів схвалюють дії уряду протягом вересня та жовтня, 27% — не схвалюють. 53% учасників дослідження схвалюють дії Верховної Ради протягом вересня та жовтня, 30% — не схвалюють.
Хто і як проводив дослідження. Соцопитування провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 9 по 11 жовтня серед дорослого населення методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитування не проводилося на територіях, які тимчасово не контролюються владою України. Проведено 1200 інтерв’ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%. Дані цього дослідження порівнюють з результатами опитування КМІС у вересні цього року.
⟶ Гончарук обіцяє опалювальний сезон без проблем, крім двох міст. У своєму відеоблозі прем’єр-міністр Олексій Гончарук пообіцяв, що опалювальний сезон в Україні почнеться без особливих проблем. Винятком є лише два міста – це Сміла (Черкаської області – ред.) й Новий Розділ (Львівської області). Це пов’язано з тим, що опалення в цих містах подавали приватні компанії – і вони «своїми діями створили критичні ситуації».
⟶ Українці найменше довіряють російським ЗМІ та судам, а найбільше — президенту та армії. 80% опитаних не довіряють російським ЗМІ, 72% — українським судам, банкам не довіряють 65% українців, партіям — 63%. Про це йдеться у дослідженні, яке провів Центр Разумкова. 79% опитаних довіряють президенту, 74% — Збройним силам України. Волонтерам довіряють 69% українців, церкві — 63%, уряду (57%), Верховній Раді — 57%, ЗМІ — 56%.
57% опитаних вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі. 52% опитаних вважають, що монобільшість у Раді (коли більшість голосів має одна партія), матиме більше позитивних наслідків для країни, і лише 11% думають, що це матиме більше негативних наслідків.
Фото: 24tv.ua