Українці стали критичніше ставитися до нової влади

Протягом місяця зменшилася кількість українців, які позитивно ставляться до президента Володимира Зеленського, прем’єра Олексія Гончарука та спікера ВР Дмитра Разумкова. Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Чому це важливо. Після перших суперечливих рішень нової влади (наприклад, погодження «формули Штайнмаєра») рейтинг президента, прем’єр-міністра та спікера знизився на 6-7%.

Детальніше. Згідно із соцопитуванням КМІСу, у жовтні порівняно з вереснем знизилося число тих, хто позитивно ставиться до трьох перших осіб держави: Зеленського (73% і 66%), Гончарука (17% і 10%) і Разумкова (33% і 27%). 

За балансом позитивного і негативного ставлення у жовтні 2019 на першому місці Зеленський (баланс +57%), Разумков (+19) і Вакарчук (-1%), далі йдуть Гончарук (-4%), Бойко (-9%),  Тимошенко (-13%), Порошенко (-54%).

64% опитаних тією чи іншою мірою схвалюють дії та заяви Зеленського у вересні та жовтні цього року, 22% — тією чи іншою мірою не схвалюють. 51% респондентів схвалюють дії уряду протягом вересня та жовтня, 27% — не схвалюють. 53% учасників дослідження схвалюють дії Верховної Ради протягом вересня та жовтня, 30% — не схвалюють.

Хто і як проводив дослідження. Соцопитування провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 9 по 11 жовтня серед дорослого населення методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитування не проводилося на територіях, які тимчасово не контролюються владою України. Проведено 1200 інтерв’ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%. Дані цього дослідження порівнюють з результатами опитування КМІС у вересні цього року.

Гончарук обіцяє опалювальний сезон без проблем, крім двох міст. У своєму відеоблозі прем’єр-міністр Олексій Гончарук пообіцяв, що опалювальний сезон в Україні почнеться без особливих проблем. Винятком є лише два міста – це Сміла (Черкаської області – ред.) й Новий Розділ (Львівської області). Це пов’язано з тим, що опалення в цих містах подавали приватні компанії – і вони «своїми діями створили критичні ситуації».

Українці найменше довіряють російським ЗМІ та судам, а найбільше — президенту та армії. 80% опитаних не довіряють російським ЗМІ, 72% — українським судам, банкам не довіряють 65% українців, партіям — 63%. Про це йдеться у дослідженні, яке провів Центр Разумкова. 79% опитаних довіряють президенту, 74% — Збройним силам України. Волонтерам довіряють 69% українців, церкві — 63%, уряду (57%), Верховній Раді — 57%, ЗМІ — 56%.

57% опитаних вважають, що  події в Україні розвиваються у правильному напрямі. 52% опитаних вважають, що монобільшість у Раді (коли більшість голосів має одна партія), матиме більше позитивних наслідків для країни, і лише 11% думають, що це матиме більше негативних наслідків.

Фото: 24tv.ua

Фонд Сергія Притули придбав доступ до супутника за гроші, які українці зібрали на «Народний Байрактар»

Компанія ICEYE надасть Міноборони України повний доступ до одного зі своїх супутників, який вже перебуває на орбіті у потрібному регіоні. ЗСУ зможуть отримувати супутникові зображення критичних ділянок для планування операцій з високою частотою оновлення. Про це повідомив благодійний фонд Сергія Притули.

Читати далі
+ 38 слів

На передову відправили перший медичний гелікоптер придбаний за кошти United24

LIKE

Гелікоптер Мі-2 АМ-1 вчора був відправлений на фронт. На борту гвинтокрила також є медичне обладнання для першої медичної допомоги під час евакуації. Гелікоптер модернізувало українське виробництво.

Читати далі
+ 16 слів

окупант зазнав найбільших втрат за добу на Донецькому напрямку

Армія рф втратила близько 200 військових за минулу добу. З початку війни українські захисники ліквідували 44 300 військовослужбовців. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів

росія знову завдала ударів по Харкову. Головне за ніч і ранок 18 серпня

Читати далі
+ 58 слів

Українські стартапи продовжують бізнес всупереч війні

Більшість стартапів планують розширити свій бізнес у короткі терміни. Лише 4% опитаних вважають, що їхня діяльність може бути скорочена. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, посилаючись на онлайн-опитування для аналізу результатів роботи українських стартапів під час війни.

Читати далі
+ 17 слів

рф вербує громадян з країн Центральної Азії для участі у війні

Через брак охочих воювати окупанти намагаються залучити в армію громадян Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Читати далі
+ 18 слів

«Суспільне» починає прийом заявок на Нацвідбір «Євробачення-2023»

Читати далі
+ 70 слів

«Нова пошта» разом з ДСНС розробляють роботів-саперів

LIKE

Українські роботи-сапери призначені для розмінування водойм та суші, вони зможуть не лише знаходити міни, а й знешкоджувати їх.

Читати далі
+ 25 слів
Що там ще
+ 4567 новин