Українці стали критичніше ставитися до нової влади

Протягом місяця зменшилася кількість українців, які позитивно ставляться до президента Володимира Зеленського, прем’єра Олексія Гончарука та спікера ВР Дмитра Разумкова. Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Чому це важливо. Після перших суперечливих рішень нової влади (наприклад, погодження «формули Штайнмаєра») рейтинг президента, прем’єр-міністра та спікера знизився на 6-7%.

Детальніше. Згідно із соцопитуванням КМІСу, у жовтні порівняно з вереснем знизилося число тих, хто позитивно ставиться до трьох перших осіб держави: Зеленського (73% і 66%), Гончарука (17% і 10%) і Разумкова (33% і 27%). 

За балансом позитивного і негативного ставлення у жовтні 2019 на першому місці Зеленський (баланс +57%), Разумков (+19) і Вакарчук (-1%), далі йдуть Гончарук (-4%), Бойко (-9%),  Тимошенко (-13%), Порошенко (-54%).

64% опитаних тією чи іншою мірою схвалюють дії та заяви Зеленського у вересні та жовтні цього року, 22% — тією чи іншою мірою не схвалюють. 51% респондентів схвалюють дії уряду протягом вересня та жовтня, 27% — не схвалюють. 53% учасників дослідження схвалюють дії Верховної Ради протягом вересня та жовтня, 30% — не схвалюють.

Хто і як проводив дослідження. Соцопитування провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 9 по 11 жовтня серед дорослого населення методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитування не проводилося на територіях, які тимчасово не контролюються владою України. Проведено 1200 інтерв’ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%. Дані цього дослідження порівнюють з результатами опитування КМІС у вересні цього року.

Гончарук обіцяє опалювальний сезон без проблем, крім двох міст. У своєму відеоблозі прем’єр-міністр Олексій Гончарук пообіцяв, що опалювальний сезон в Україні почнеться без особливих проблем. Винятком є лише два міста – це Сміла (Черкаської області – ред.) й Новий Розділ (Львівської області). Це пов’язано з тим, що опалення в цих містах подавали приватні компанії – і вони «своїми діями створили критичні ситуації».

Українці найменше довіряють російським ЗМІ та судам, а найбільше — президенту та армії. 80% опитаних не довіряють російським ЗМІ, 72% — українським судам, банкам не довіряють 65% українців, партіям — 63%. Про це йдеться у дослідженні, яке провів Центр Разумкова. 79% опитаних довіряють президенту, 74% — Збройним силам України. Волонтерам довіряють 69% українців, церкві — 63%, уряду (57%), Верховній Раді — 57%, ЗМІ — 56%.

57% опитаних вважають, що  події в Україні розвиваються у правильному напрямі. 52% опитаних вважають, що монобільшість у Раді (коли більшість голосів має одна партія), матиме більше позитивних наслідків для країни, і лише 11% думають, що це матиме більше негативних наслідків.

Фото: 24tv.ua

Місія до Оленівки все ще можлива

«Ми ніколи не отримували дозволу від Російської Федерації, щоб зайти туди. Чи означає це, що все втрачено? Ні. Згадайте Запорізьку атомну електростанцію. Ми маємо там спеціалістів з МАГАТЕ. Тож, це можливо», — про це журналістам заявила Деніз Браун — постійна координаторка системи ООН в Україні. 

Читати далі
+ 34 слів

Leopard для України, повернення з полону і ноутбуки для вчителів: 7 позитивних новин січня

Війна триває і новий рік розпочався для нас численними трагедіями. Але ми боремось і працюємо, тому і цього місяця маємо чому радіти. Гортайте карусель, щоб згадати позитивні новини січня, які тішать і наближають нашу перемогу.

Читати далі
+ 110 слів

«Повернись живим» та Приватбанк оголосили збір на екіпірування льотчиків

Благодійний фонд спільно з ПриватБанком відкрили збір на суму в розмірі 31 млн грн. Мета збору  — придбати вогнетривку форму та авіаційні шоломи, щоб повністю закрити потребу екіпажів армійської авіації у спеціальному екіпіруванні. 

Читати далі
+ 33 слів

Україна отримає до 140 танків від західних партнерів

У межах першої хвилі допомоги Україна отримає 120−140 сучасних західних танків. Зокрема, Leopard 2, Challenger 2, M1 Abrams і розраховує на французькі Leclerc. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Читати далі
+ 9 слів

Як мілітаризують дітей у Криму

Керівник окупаційної адміністрації Аксьонов відкриває по всьому Криму Добровільні товариства сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ), де дітей вчать користуватися зброєю, надавати першу медичну допомогу, проходити вогневу та інженерну підготовку.

Читати далі
+ 62 слів

Символ стійкості: на стіні зруйнованого будинку в Миколаєві годинник досі рахує хвилини

У зруйнованому російськими обстрілами будинку у Миколаєві, на стіні, яка вціліла, досі продовжує висіти килим та годинник, який відраховує хвилини. Про це написала волонтерка з Одеси Леся Рудченко у своєму Instagram.

Читати далі
+ 5 слів

Представили лого та слоган цьогорічного Євробачення–2023

Організатори цьогорічного пісенного конкурсу представили логотип та слоган Євробачення 2023. У вигляді зображення буде використана анімація сердець у кольорах українського та британського прапорів, що б’ються в унісон. Гаслом цьогорічного фестивалю стануть слова «Об’єднані музикою» (United by music).

Це символізує єднання народів та підтримку України.

Читати далі
+ 19 слів

Міжнародний олімпійській комітет відреагував на критичні заяви України

Міжнародний олімпійській комітет відповів на критичні коментарі з боку українських офіційних осіб щодо заяви про ймовірне повернення атлетів з Росії та Білорусі до змагань. Про це йдеться у заяві МОК для інформаційного агентства Reuters.

Читати далі
+ 124 слів
Що там ще
+ 5482 новин