Детальніше. Зміни науковці помітили за кілька місяців, спостерігаючи за поширенням коронавірусу. За словами провідного консультанта уряду Гонконгу з питань COVID-19 Габріеля Леуна, у березні хвора особа могла інфікувати ще трьох здорових. Сьогодні ж носій вірусу може заразити уже чотирьох людей.
Якою є ситуацію у світі зараз
За попередню добу 12 липня кількість хворих на коронавірус в Україні зросла на 612 осіб. 15 людей померло, а 385 пацієнтів одужали. Усього на COVID-19 в Україні захворіло 54 133 осіб. З них 1 398 померли.
У світі від початку пандемії коронавірус підтвердили в понад 13 мільйонів людей. За останню добу кількість інфікованих зросла на 195 тисяч.
Що станом на тепер відомо про поширення коронавірусу?
Поширення пандемії коронавірусу «досі прискорюється». Більшості країн поки не вдалося його контролювати. Про це сказав глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус. Загальна кількість випадків коронавірусу у світі подвоїлася за останні шість тижнів.
При трохи більше, ніж 40 тисячах офіційно підтверджених випадків коронавірусу в Україні, на цю недугу захворіли 150 тисяч людей. Про це свідчить епідеміологічна модель, яку розробили у Київській школі економіки (KSE), щоб вирахувати справжню кількість людей в Україні, які заразились коронавірусом.
43% людей мають перехворіти на коронавірус, щоб виробився колективний імунітет. Про це свідчать дослідження математиків зі Стокгольмського університету. За словами дослідників, їхні висновки можуть значною мірою вплинути на національну політику у сфері карантинних заходів для боротьби з поширенням хвороби.
Науковий експеримент показав, як коронавірус може передаватися у ресторані зі шведським столом. Одному з учасників експерименту нанесли на руки фарбу, яку видно лише у темряві. Вона імітувала вірус. Після цього чоловіка запросили пригоститися стравами зі шведського столу разом з іншими учасниками експерименту. За пів години фарба була на руках усіх присутніх, а в декого навіть на обличчі.
У заяві Всесвітньої організації охорони здоровʼя йдеться про те, що наразі немає доказів, що повторне зараження коронавірусом не відбуватиметься. Уряди деяких країн хотіли запровадити так звані «паспорти імунітету» ― спеціальні посвідки громадянам, які вже перехворіли на коронавірус. Зокрема такі документи планували видавати у Німеччині. З ними люди могли б не дотримуватися карантину й вільно пересуватися на роботу чи за іншої потреби. Однак у світі вже зафіксовані повторні випадки інфікування коронавірусом.
Що там з вакцинами?
Перше клінічне випробування розробленої вакцини на людях відбуватиметься в університетській лікарні Осаки в Японії. Участь у першому етапі візьмуть 30 здорових людей. Розробив потенційну вакцину японський медичний стартап Anges Inc.
Уже 17 потенційних вакцин проти COVID-19 випробовують на безпеку й дієвість на людях. Найбільш перспективна наразі вакцина AZD1222, яку розробили в Оксфордському університеті. Вона вже на третій фазі клінічних досліджень, тобто її випробовують на великій кількості людей.
Що ще варто знати про коронавірус
Масове носіння масок може зупинити другу хвилю COVID-19. Маски знижують швидкість поширення вірусу, якщо люди носитимуть їх у громадських місцях. Навіть власноруч виготовлені маски в цьому випадку є дієвими.
Захисну маску, що здатна очищуватися сама, створили в Ізраїлі. Використання таких масок допоможе людям витрачати менше грошей на постійну покупку одноразових. До того ж це може зменшити кількість використаних масок і запобігти їхньому дефіциту в аптеках.
Недорогий і доступний стероїд дексаметазон врятував життя третини пацієнтів у випадках найтяжчого перебігу коронавірусної інфекції COVID-19. Це встановили дослідники під керівництвом науковців Оксфордського університету.
Залишки коронавірусу в легенях можуть спричинити позитивний результат тесту в тих, хто вилікувався. Однак наразі не доведено, що заразитися захворюванням вдруге неможливо.
Спрей, який може захистити від коронавірусу, створили в Гонконзі. Під час розпилення він перетворюється на тонку плівку, а її захисна дія триває 90 днів.
Фото: pexels.com