Три схрони з реактивними снарядами та вибухівкою знайшли на Луганщині. Вони могли належати терористам «ЛНР». Серед знахідок: бойові елементи реактивної системи залпового вогню «Смерч» і понад 30 кілограмів вибухових речовин. Знайшли пункти зі зброєю біля селища Тернового, поблизу села Кринички та у лісосмузі поблизу підприємства в місті Рубіжне на Луганщині. У Службі безпеки України зазначають, що бойовики могли створити цей схрон ще 2014 року після обстрілу українських позицій. Цю інформацію перевіряють.
На тимчасово окупованих територіях Донбасу дітям розповідають про «майбутню військову агресію України». Активісти «Східної правозахисної групи» кажуть, що окупанти посилили «інформаційну роботу» на Луганщині й Донеччині. Дітям у школі кажуть, що треба захищати Донбас від «військової агресії» України. Також у містах на тимчасово окупованих територіях триває мобілізація. Аби не потрапити на цю військову службу, деякі чоловіки виїжджають до Росії.
Цифра добірки: 735 людей. Стільки цивільних загинули на Донеччині через ворожі обстріли з 2014 року. Ще 1835 цивільних осіб отримали поранення. Через обстріли цивільних об’єктів на Донеччині незаконними збройними формуваннями Росії Україна звертатиметься до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Бойовики, наприклад, обстрілювали об’єкти електропостачання, водогони, гідротехнічні споруди та лікарні, а це забороняє Женевська конвенція про захист жертв війни 1949 року.
З 2014 року зафіксували майже 4 тисячі фактів пошкодження та руйнування житлових будинків, промислових будівель та інших цивільних об’єктів. Україна веде реєстр постраждалих унаслідок війни, завдяки якому можна визначати кількість потерпілих і обсяги збитків, які завдала окупаційна «влада» й збройні формування Росії на тимчасово окупованих територіях.
Велике скупчення військової техніки окупанта на Луганщині зафіксувала ОБСЄ. За допомогою безпілотника Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) на аеродромі поблизу тимчасово окупованого Луганська зафіксували скупчення російської техніки. Воно розміщене з порушенням лінії розведення. Серед них 7 установок реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град», 8 самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика» калібру 122 мм, та 2С3 «Акація» калібру 152 мм.
Ще 20 танків різних модифікацій розміщені за межами виділених місць зберігання на тимчасово окупованих територіях Донбасу: 13 ― на території аеродрому біля Переможного, 5 ― поблизу Хрустального та 2 ― поблизу Георгіївки. Скупчення російської військової техніки можуть свідчити про можливі провокації з боку окупанта. Також вони є доказом бойового злагодження підрозділів російських збройних формувань.
Що ще варто знати про новини з фронту:
- 16 українських воїнів загинули на війні з 27 липня 2020 року, часу оголошення редису тиші, на Донбасі знову виявили російську зброю, а Україна планує почати «гуманітарне розмінування» на тимчасово окупованих територіях до Великодня. Детальніше про це читайте в нашій добірці.
- Близько 65 тисяч дітей з Донбасу не мають українських свідоцтв про народження, Росія намагається отримувати інформацію про українські Збройні Сили за допомогою безпілотників і залучення мешканців тимчасово окупованих територій, а Україна створила новий орган для протидії дезінформації. Розповідаємо про це тут.
- На Донбасі й у Криму Росія вербує людей у приватні військові компанії. На сході України постійно перебувають близько 50 російських снайперів. У той час українські військові вдосконалюють відстеження й знищення безпілотників ворога. Про ці й інші новини детальніше читайте за посиланням.
Фото: pexels.com