Оптимісти на 70% менше страждають від безсоння — дослідження

Wow

Безсоння й розлади сну в оптимістів на 70% менш ймовірні, ніж у песимістів. Про це свідчить дослідження під керівництвом Якоба Вайцера та Єви Шернхаммер з Віденського медичного університету, повідомляє Neuroscience News.

Чому це корисно. Від сну залежить нормальне функціонування всього організму.

Детальніше. Для аналізу науковці обрали дані онлайн-опитування 2017 року. У ньому взяли участь 1004 австрійці. В опитуванні потрібно було вказувати загальні характеристики сну, а також те, що може впливати на його якість: вид діяльності людини, поведінку перед сном.

Проаналізувавши отримані дані, учені дійшли до висновку, що оптимісти сплять краще, ніж песимісти. Більше того, ймовірність безсоння в оптимістів на 70% менша.

Дослідники зазначили, що над оптимістичним мисленням і світосприйняттям кожна людина здатна працювати самотужки. 

Що ще варто знати про сон

Задовгий чи закороткий сон підвищує ризик захворіти на невиліковну хворобу — фіброз легень у 2—3 рази. Про це свідчить дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Сон впливає не лише на здатність сприймати нову інформацію й працювати. Він важливий для функціонування всього організму.

Глибокий сон допомагає впоратися з тривожним розладом без ліків — це довело сканування мозку. Одна безсонна ніч підвищує рівень тривоги на 30%. Водночас навіть одна ніч глибокого сну допомагає впоратися зі стресом і знизити рівень тривожності.

Ще кілька цікавих досліджень

Мозок краще засвоює інформацію, коли людина перебуває у новому місці. Так настрій стає кращим, а людина ― умотивованою. Дім або офіс не поліпшують ефективність навчання. Дослідження підтверджує, що зміна звичної обстановки потрібна кожному для перезавантаження й збільшення продуктивності.

Кофеїн допомагає сконцентруватися, але не поліпшує творчі здібності. Властивості кави не стосуються креативності людини.

Як швидко заснути: поради Уляни Супрун

  • Спробуйте втомитися не лише морально, а й фізично, завдяки прогулянці в темпі, відтисканням чи пробіжці. Це ще й профілактика серцево-судинних хвороб і деменції.
  • Звільніть вечір від телефонів, комп’ютерів і телебачення. Синє світло екранів стає на заваді утворенню мелатоніну.
  • На ніч не пийте ані алкоголь, ані каву. Краще з’їжте вишень і помідорів — в них рекордно багато мелатоніну. Спробуйте нут (турецький горох) — в ньому рекордний вміст триптофану, амінокислоти, з якої утворюються мелатонін і серотонін. Випийте чаю з ромашки, меліси чи м’яти, або білого чаю.
  • Відкрийте вікна, закрийте штори. Холод, свіже повітря і повна темрява допоможуть зануритися в глибокий сон.

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин