Детальніше. Під час антиурядових виступів демонстранти звинуватили владу у зловживанні заходами задля боротьби з пандемією коронавірусу. На їхню думку, ці заходи застосовуються з метою обмеження громадянських свобод у Гонконзі.
Акції протесту відбулися одразу в кількох торговельних центрах. В одному з торговельних центрів поліцейський застосував перцевий спрей проти демонстрантів і журналістів після того, як у правоохоронців кинули пляшку з водою. Асоціація журналістів Гонконгу заявила, що деяким представникам ЗМІ перешкоджали під час зйомки.
На кілька десятків людей наклали штрафи за порушення правил мінімальної дистанції, необхідної для стримування поширення коронавірусу. Згідно з чинними правилами, у Гонконзі забороняється збиратися групами більше восьми осіб.
Для розгону протестів влада залучила сотні силовиків. А ті використали сльозогінний газ проти учасників протесту. До лікарень потрапили 18 мітингарів. Поліція стверджує, що один із затриманих, 22-річний хлопець, мав з собою матеріали для виготовлення бензинових гранат.
Контекст. Масові акції протесту почалися у Гонконзі у березні 2019 року. Спочатку протестувальники вимагали скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило. Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права (зараз очільника Гонконгу призначає уряд Китаю), розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.
Довідка. Гонконг — це особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».
Що ще варто про це знати
«Звільни Гонконг»: у Києві пікетували посольство Китаю. Активісти організації Free Hong Kong Center (Центр вільного Гонконгу) провели акцію «Звільни Гонконг: Акція солідарності». Підтримували учасників протестів у Гонконгу біля будівлі посольства Китайської Народної Республіки.
Протести у Гонконзі: поліція застосувала сльозогінний газ. Тисячі людей вийшли на вулиці Гонконгу 1 грудня з вимогами розширити демократичні свободи та розслідувати застосування сили з боку поліції. Правоохоронці у відповідь застосували сльозогінний газ і затримали кількох людей.
Копайте глибше
Фото: slovoidilo.ua