Україна і НАТО посилять військову присутність у Чорному морі

LIKE

Посилять патрулювання у повітрі та збільшать кількість кораблів військово-морських сил країн-членів Альянсу у Чорному морі Україна та НАТО, кажуть у пресслужбі Міноборони.

Чому це важливо. Ситуація у Чорному морі погіршується, бо Росія нарощує там свою військову присутність і змінює баланс сил.Тому військова присутність НАТО може надати Україні відчуття більшої безпеки у Чорному морі.

Детальніше. Міністр оборони України Андрій Таран закликав держави-члени НАТО приєднатися до українських стратегічних навчань. Їх проведуть на півдні України восени. Уже 8 липня у Чорне море увійшла група з чотирьох кораблів НАТО.

Скільки російських військових зараз у Криму?

Зараз в анексованому Криму перебувають 32,5 тисячі російських військових. Цю інформацію підтвердив командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв. Також у Криму є 200 бронемашин, 31 танк, 100 артилерійських систем, 34 гелікоптери, 63 літаки, 684 одиниці російської військової техніки. Україна посилила розвідку в кримському напрямку.

На сьогодні три з восьми дивізій армії Росії розташовані на кордоні з Україною, а ще три – у військових округах, які з нею межують. Будівництво нових військових баз для їхньої дислокації розпочалося ще у 2016-му році, і минулого року було в основному завершене.

Чи загрожує Україні наступ Росії?

Загрози наступу з окупованого Криму на Херсонщину наразі немає. Про це каже командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв. Водночас командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа каже, що Україна готується до наступу Росії на Херсонщину з Криму. Адже є інформація, що війська Росії спробують прорватися з окупованого Криму до Херсонської області, щоб дати можливість пустити воду з Дніпра у Північно-Кримський канал.

Українські аналітики та військові заявляють про можливі нові напади Росії, вказуючи на концентрацію російських військ біля кордонів, а також на окупованих Росією територіях Донбасу та в Криму, пише Радіо Свобода.

Деякі американські аналітики також припускають, що Росія вдасться до ескалації агресії.​ Нові знімки Google Earth показують на збільшення кількості нових танків на новій військовій базі поблизу Каменськ-Шахтарського.

7 міфів про НАТО

Як часто ви чули страшилки про НАТО та членство у ньому? Зібрали для вас найпоширеніші міфи (часто російського виробництва) та їхнє спростування.

Міф 1. НАТО — агресивний блок. Завдання НАТО — колективна безпека та оборона, а не напад чи агресія. Про це йдеться в основоположному документі Організації – Вашингтонському договорі 1949 року. НАТО у своїх принципах і діяльності дотримується норм ООН і діє за її мандатом.

Міф 2. Нейтралітет — надійна гарантія безпеки країни. Світовий досвід показує, що нейтралітет сьогодні економічно, політично і безпеково невигідний. Нові непередбачувані загрози та виклики безпеці ставлять перед кожною цивілізованою країною проблему вибору: військовий нейтралітет чи участь у системі колективної безпеки.

Міф 3. Українські миротворці — «гарматне м’ясо» в миротворчих операціях Альянсу. До участі у міжнародних миротворчих операціях уже сьогодні залучаються та залучатимуться у майбутньому виключно професійні військові на добровільній основі. Майже всі країни-члени НАТО мають професійні армії, в яких немає строкової служби. Крім того, рішення щодо направлення українських військових контингентів до складу міжнародних миротворчих операцій приймаються Верховною Радою України.

Міф 4. Україна зобов’язана брати участь в усіх військових операціях НАТО. Кожна країна-член НАТО самостійно вирішує, чи брати їй участь у певній військовій операції НАТО. Важливо також, що всі рішення в НАТО приймаються консенсусом. Тобто жодне рішення в НАТО не може бути ухвалене за незгоди хоча б однієї країни-члена Альянсу.

Міф 5. Членство у НАТО дорого коштує. У НАТО існує рекомендація, що національні витрати на оборону країни-члена Альянсу повинні складати близько 2% ВВП. Військовий компонент НАТО вимагає суттєвих капіталовкладень у рамках національного бюджету. Однак основні гроші витрачаються не на нарощування кількості озброєнь, а на їх якісне поліпшення та на створення нормальних умов служби і життя для військовослужбовців та їх сімей.

Міф 6. У сучасному світі немає об’єктивної необхідності існування НАТО. Спочатку НАТО створювалося для протистояння соціалістичній системі, а не загрозі, що несе міжнародний тероризм цивілізації, включаючи і великі, і маленькі країни. Проти спільної загрози потрібні спільні дії. Характер загрози змінився, необхідні для боротьби з нею засоби – теж, однак принцип залишився тим же самим – колективна оборона країн, об’єднаних спільними цінностями. 

Міф 7. Зі вступом до НАТО країни втрачають суверенітет. Такий сценарій є неможливим і нелогічним для членів НАТО. Усі без виключення рішення з будь-якого питання, що стосується діяльності Альянсу чи його членів в рамках Альянсу, вирішуються на основі консенсусу, тобто спільної згоди. Це означає, що за існування заперечень з боку хоча б однієї країни, рішення не може бути прийняте. 

Фото: pexels.com

У мережі запустили флешмоб #відкрий_укриття. Як долучитися?

Активістка, військова, депутатка Аліна Михайлова ініціювала флешмоб, який допоможе змусити владу забезпечити українців достатньою кількістю укриттів.

Читати далі
+ 34 слів

Гід врятував альпініста із «зони смерті» Евересту. Рятувальна операція тривала 6 годин

Непальський гід Гельє Шерпа знайшов малазійця, котрий висів на мотузці й тремтів від переохолодження у місці, яке називають «зоною смерті». Температура на підйомі до Евересту сягає нижче мінус 30 градусів. Про це повідомляє Al Jazeera.

Читати далі
+ 27 слів

У Бахмуті тимчасове затишшя. РФ змінила формат операції

На фронті на Бахмутському напрямку спостерігається тимчасове затишшя, бо Росія змінила тактику війни. Зокрема, ворог замінює підрозділи «Вагнера» на армійські та десантні частини. Про це повідомив ​​Командувач Сухопутних військ Сирський  у коментарі Українській правді.

Читати далі
+ 1 слів

На опорах Керченського мосту в окупованому Криму з’явились тріщини

На опорах Керченського мосту, який незаконно з’єднує окупований Крим та Росію, з’явились тріщини. Про це повідомляє телеграм-канал «Кримський вітер»

Читати далі
+ 24 слів

«Ти — не опозиція, ти гниль, яка розділяє українців»

Аліна Михайлова, депутатка Київради, відреагувала на заяви Тараса Чорновола. Він у своєму Telegram-каналі виставив скрін з її інтерв’ю з Яніною Соколовою та назвав дівчину «зеленою та підолігархічною ш*марою» та порівняв її з Портновим, проросійським політиком та Медведчуком. Пізніше цей пост чоловік видалив.

Читати далі
+ 35 слів

РФ може бити по Україні шахедами щодня

Іран постачає Росії достатню кількість БПЛА, аби атаки шахедів стали фактично щоденними. Про це заявив речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат.

Читати далі
+ 11 слів

СБУ затримала російського шпигуна, що «полював» на ППО

Військова контррозвідка та слідчі групи Служби безпеки викрили ворожого інформатора, що проник до ЗСУ. Про це повідомляють у пресслужбі Служби безпеки України.

Читати далі
+ 20 слів

Користувачі IOS в Україні тепер можуть скачати застосунок ChatGPT

Додаток з чат-ботом від компанії OpenAI тепер можна завантажити в Україні, але лише для IOS. У компанії обіцяють розробити застосунок для пристроїв на платформі Android у майбутньому. Мобільний додаток ChatGPT вже доступний у 152 країнах.

Читати далі
+ 17 слів
Що там ще
+ 6436 новин