45% українців вірять, що економічна ситуація в Україні покращиться

45% опитаних вірять, що у наступні 12 місяців економічне становище в Україні покращиться, 26% вважають, що воно не зміниться, і лише 15%  мають негативні сподівання. Ще 15% не змогли відповісти на це питання. Такі результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг».

Чому це важливо. Опитування показує, що українці ще мають кредит довіри до нової влади і досі оптимістично налаштовані.

Детальніше. Соціологічна група рейтинг провела опитування українців «Оцінка ситуації в країні» протягом 19-22 жовтня цього року. 

Довіра. Найбільше сьогодні довіряють волонтерам (69%), ветеранам АТО (67%), Президенту України (66%) та армії (65%). Також високий рівень довіри має церква (56%). Найбільше українці не довіряють органам прокуратури (62%) та судам (66%). 

Економічне становище в країні. 18% опитаних вважають, що за останні 12 місяців економічне становище в країні покращилося, 47% говорять, що воно не змінилося, і 29%  стверджують, що ситуація погіршилася. 

Фінансове становище сімей. 17% – вважають, що ситуація покращилася, 53% – не побачили зрушень і 30% – сказали про погіршення. З початку року кількість тих, хто негативно оцінював економічну ситуацію і в країні, і в родині, зменшилася удвічі.

Сфери життя. Найбільше позитивних змін опитані побачили у стані доріг: майже 40% відзначили покращення. Позитивні зрушення у курсі національної валюти відзначили 31%. У ситуації зі свободою слова та демократії покрашення побачили 23%.

Швидше негативно оцінили зміни якості медичного обслуговування (45% відзначили погіршення), тарифів на комунальні послуги (52% відзначили погіршення), цін на основні товари та послуги (73% відзначили погіршення).

Проблеми. 71% відзначили, що сьогодні Україні найбільше бракує миру. 43% – вважають що Україні потрібен порядок. Найбільшою загрозою для України сьогодні респонденти вважають масовий виїзд українців закордон (56%). 

Хто і як проводив опитування. Дослідження соціологічна група «Рейтинг» провела 19-22 жовтня цього року. Опитали українців від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Формат проведення: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,0%.

Контекст. Нагадаємо, що українці найменше довіряють російським ЗМІ та судам, а найбільше — президенту та армії. Про це свідчить соцопитування центру Разумкова, проведене у вересні цього року. 57% опитаних тоді вважали, що  події в Україні розвиваються у правильному напрямі. 52% опитаних вважали, що монобільшість у Раді (коли більшість голосів має одна партія), матиме більше позитивних наслідків для країни, і лише 11% думали, що це матиме більше негативних наслідків.

Як зробити українців менш вразливими до популізму (порожніх обіцянок політиків). Центр економічної стратегії підготував поради.

  1. Приділяти особливу увагу вразливим групам населення. Держава має покращувати якість освіти у селах, стимулювати роботодавців до створення робочих місць у найбідніших регіонах. Більша економічна захищеність цих груп зменшить підтримку шкідливого для країни популізму.
  2. Пропонувати альтернативи популізму. Можливість обирати поміж двома політиками замість простого питання про вплив певної політики на добробут суттєво зменшує підтримку популізму у середньому з 84% до 54%. При комунікації щодо шкідливості популізму слід наголошувати, що існують альтернативні, більш реалістичні способи вирішення певної суспільної проблеми.
  3. На протидію популізму в окремих питаннях потрібно виділяти більше ресурсів, ніж у інших. Інколи переконати людей не підтримувати певну популістську політику, як-от гарантоване державою працевлаштування, доволі просто: у нашому опитуванні переважна більшість людей змінювала свою думку. Разом з тим, в інших сферах погляди переважної більшості українців лишилася стійкою до раціональних аргументів. Наприклад, переважна більшість українців продовжували підтримувати державне регулювання цін, незалежно від аргументів. 
  4. Не варто зловживати емоційно забарвленою риторикою. Вона не працює, якщо використовується надмірно. Зазвичай при просуванні певної ідеї політики використовують емоційно забарвлену риторику замість раціональних аргументів. У випадку зі зниженням тарифів на газ використання емоційно забарвленої фрази «тарифний геноцид» не збільшило підтримку зниження тарифів порівняно з нейтральною фразою. У певних випадках використання раціональних фактів та аргументів може бути ефективнішим.
  5. Розвивати критичне мислення. Люди з вищим рівнем критичного мислення в повсякденному житті є менш схильними підтримувати популізм і у сфері економіки. Критичне мислення допомагає зрозуміти, що довгострокові наслідки популістської політики будуть негативними.

⟶ Українці стали критичніше ставитися до нової влади. Протягом вересня зменшилася кількість українців, які позитивно ставляться до президента Володимира Зеленського, прем’єра Олексія Гончарука та спікера ВР Дмитра Разумкова. Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). 

У жовтні порівняно з вереснем знизилося число тих, хто позитивно ставиться до трьох перших осіб держави: Зеленського (73% і 66%), Гончарука (17% і 10%) і Разумкова (33% і 27%). 

За балансом позитивного і негативного ставлення у жовтні 2019 на першому місці Зеленський (баланс +57%), Разумков (+19) і Вакарчук (-1%), далі йдуть Гончарук (-4%), Бойко (-9%),  Тимошенко (-13%), Порошенко (-54%).

Фото: pexels.com

Фонд Сергія Притули придбав доступ до супутника за гроші, які українці зібрали на «Народний Байрактар»

Компанія ICEYE надасть Міноборони України повний доступ до одного зі своїх супутників, який вже перебуває на орбіті у потрібному регіоні. ЗСУ зможуть отримувати супутникові зображення критичних ділянок для планування операцій з високою частотою оновлення. Про це повідомив благодійний фонд Сергія Притули.

Читати далі
+ 38 слів

На передову відправили перший медичний гелікоптер придбаний за кошти United24

LIKE

Гелікоптер Мі-2 АМ-1 вчора був відправлений на фронт. На борту гвинтокрила також є медичне обладнання для першої медичної допомоги під час евакуації. Гелікоптер модернізувало українське виробництво.

Читати далі
+ 16 слів

окупант зазнав найбільших втрат за добу на Донецькому напрямку

Армія рф втратила близько 200 військових за минулу добу. З початку війни українські захисники ліквідували 44 300 військовослужбовців. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів

росія знову завдала ударів по Харкову. Головне за ніч і ранок 18 серпня

Читати далі
+ 58 слів

Українські стартапи продовжують бізнес всупереч війні

Більшість стартапів планують розширити свій бізнес у короткі терміни. Лише 4% опитаних вважають, що їхня діяльність може бути скорочена. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, посилаючись на онлайн-опитування для аналізу результатів роботи українських стартапів під час війни.

Читати далі
+ 17 слів

рф вербує громадян з країн Центральної Азії для участі у війні

Через брак охочих воювати окупанти намагаються залучити в армію громадян Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Читати далі
+ 18 слів

«Суспільне» починає прийом заявок на Нацвідбір «Євробачення-2023»

Читати далі
+ 70 слів

«Нова пошта» разом з ДСНС розробляють роботів-саперів

LIKE

Українські роботи-сапери призначені для розмінування водойм та суші, вони зможуть не лише знаходити міни, а й знешкоджувати їх.

Читати далі
+ 25 слів
Що там ще
+ 4567 новин