Як допомогти своїй імунній системі? 1 березня — Всесвітній день імунітету

LIKE

Мити руки з милом, додавати у свій щоденний раціон овочі та фрукти, намагатися рухатися щодня — ці, здавалося б, нескладні правила можуть допомогти нам попіклуватися про власну імунну систему. Але ми, навіть знаючи їх, не завжди дотримуємося. Всесвітній день імунітету, який відзначають сьогодні, чудова нагода ще раз нагадати про способи допомогти своєму організму боротися з недугами. Зібрали для вас поради від Міністерства охорони здоров’я, Центру громадського здоров’я та Уляни Супрун.

Чому це важливо. Нагадування про допомогу імунній системі може допомогти впровадити у своє життя нові корисні звички, які допоможуть протистояти хворобам.

Намагайтеся повноцінно спати щоночі. Спробуйте лягати у ліжко та прокидатися в одні й ті ж години, перед сном провітрюйте кімнату, можете вийти на невелику прогулянку, користуйтеся маскою для сну. Варто не їсти за 2-3 години до сну та не тренуватися інтенсивно. Спіть 7-9 годин на добу.

Спробуйте збалансовано харчуватися. Нехай кожен ваш прийом їжі містить різнокольорові овочі та фрукти. Не поспішайте купувати вітаміни у таблетках, краще насичуйтеся корисними речовинами з їжі. Намагайтеся щодня пити достатню кількість води та не зловживати фаст-фудом та солодощами. Не пропускайте основних прийомів їжі: сніданку, обіду і вечері. Споживайте сезонні та місцеві продукти. 

Будьте фізично активними. І мова тут зовсім не про походи у зал 5 разів на тиждень. Старайтеся якомога більше ходити пішки, користуватися сходами, а не ліфтом, робити ранкову зарядку, бігати. Оберіть те фізичне навантаження, яке вам до вподоби: йога, танці, заняття на тренажерах.

Пам’ятайте про дотримання гігієни. Мийте руки, термічно обробляйте продукти, користуйтеся окремими дошками для нарізання овочів та сирого м’яса, очищайте поверхні своїх гаджетів.

Позбудьтеся шкідливих звичок. А ви знали, що курці мають вищий ризик алергій, раку та відторгнення органів після пересадки? Куріння діє на імунну систему на рівні зміни роботи генів. Тобто клітини не зможуть відреагувати на виклики як слід.

Уникайте стресу. Тут важливо розмежувати стресові чинники (токсичні стосунки, ненависна робота) та неприємності, до яких можна змінити ставлення і тоді вони не викликатимуть у вас негативних емоцій. Якщо ж у вас у житті є стресові чинники, то намагайтеся їх позбутися, бо хронічний стрес послаблює імунну систему.

Вакцинуйтеся. Вакцинація — єдиний гарантований і безпечний спосіб буквально «створити імунітет» до певного збудника хвороб. Адже коли ми говоримо про імунітет, то його можливо мати саме до певної хвороби.

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин