Протести в Білорусі: нові затримання і «перевірка» документів ЗМІ

27 серпня у Мінську на площі Свободи затримали близько 20 журналістів. За словами правоохоронців, було потрібно «перевірити» документи представників ЗМІ. Загалом на акціях протесту в столиці Білорусі вчора затримали майже 200 людей. Детальніше — в матеріалі.

Чому затримали журналістів?

Правоохоронці казали, що мають на меті просто «перевірити» документи журналістів. Для цього їх відводили до буса. Та згодом представників ЗМІ відвезли до Жовтневого РУВС.

Серед затриманих були Станіслав Шаршуков і Вадим Заміровський (TUT.BY), Уладзь Гридін (Радіо Свобода), Василь Федосенко і Володимир Костін (Reuters), фотограф Олександр Васюковіч, Надія Бужан (Наша Нiва), Діма Ловецкий (AP), Захар Щербаков та Сергій Сацюк (БелаПАН), Катерина Андрєєва і Максим Калитовський ( Белсат), Сергій Бобильов (ТАРС).

У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі повідомили, що журналістів доставили для «для перевірки документів, що підтверджують законність їх професійної діяльності». За повідомленням TUT.BY, після 20.30 журналістів почали відпускати.

Як відбувалися затримання протестувальників?

У Мінську за минулу добу затримали близько 200 мітингарів. Силу до людей не застосовували, але журналістам заборонили знімати, що відбувається. Як повідомляє TUT.BY , на площі Незалежності ОМОн розділив людей на дві групи, а потім чоловіків почали затримувати й садити до автозаків. За підрахунками видання, до рук ОМОНу потрапили близько 170 протестувальників. А от за даними правозахисного центру Вясна, силовики затримали близько 150 людей.

Хроніка подій у Білорусі за попередні дні протестів

  • Протести у Білорусі почалися 9 серпня після «перемоги» Лукашенка на виборах президента. Офіційно кажуть, що за нього проголосували 80% виборців. У знак протесту проти фальсифікації результатів люди вийшли на вулиці у різних містах країни. Відбувалися затримання, побиття й сутички з військовими. Чимало протестувальників постраждали, сотні затримані.
  • Друга ніч протестів у Білорусі: від’їзд Тихановської, коктейлі Молотова та перша смерть. Білоруси продовжили вуличні протести у другу ніч після оприлюднення попередніх результатів виборів. У хід пішли коктейлі Молотова, одна людина загинула. У цей час опозиційна кандидатка Світлана Тихановська, яка за попередніми результатами виборів посіла друге місце, покинула Білорусь і прибула у Литву.
  • Потім відбулося звільнення мітингарів, зізнання у фальсифікаціях. У кількох білоруських містах звільнили понад 200 людей, яких затримали на акціях протесту після президентських виборів 9 серпня. Журналісти припускають, що звільняють людей, яких затримали вночі з 9 на 10 серпня та засудили до трьох діб ув’язнення.
  • Спікерка Ради республіки Наталія Качанова звернулася до білорусів і запевнила, що президент Лукашенко почув думку трудових колективів білоруських підприємств і доручив розібратись «по всіх фактах затримань». А у ніч із 13 на 14 серпня ОМОН уже не бив та не затримував протестувальників на вулиці, навпаки, затриманих почали випускати із СІЗО. Після цього багато з них опинилися у лікарнях з побоями.
  • У восьмий день протестів, 16 серпня, у Білорусі відбувалися два мітинги. Перший ― Марш свободи проти влади, який незалежні спостерігачі вважають наймасовішим в історії країни. Другий ― штучний провладний мітинг, на який примусово привезли бюджетників. Він відбувся на підтримку президента Олександра Лукашенка, який сфальсифікував вибори.
  • Одинадцятий день протестів. Замість білоруських журналістів, які страйкують, на державному ТБ працюють співробітники Russia Today. Помер ще один протестувальник, це вже четверта смерть від початку мітингів. Запрацювала Координаційна рада з передачі влади. Детальніше про те, що відбувається, читайте в матеріалі.
  • 26 серпня у Мінську біля Червоного костелу відбувалася акція протесту. У ній брали участь понад півтори тисячі людей. Акцію розігнав ОМОН, а частину протестувальників закрили в костелі. Влада відключає інтернет. Тим часом нобелівську лавреатку з літератури Світлану Алексієвич допитали у Слідчому комітету Білорусі.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: volynnews.com

Квитки до звільненого Криму передали депутатам Європарламенту

Активісти «Жовтої стрічки» зібрали історії спротиву на півострові від українських та кримськотатарських діячів та передали їх євродепутатам у Брюсселі. До послань додали квитки на майбутні перші залізничні рейси до звільненого Криму. Про це повідомив Укрінформ.

Читати далі
+ 10 слів

Російських та білоруських гравців допустять до Вімблдонського турніру

Найстаріший двотижневий турнір великого тенісу планує зняти заборону з російських та білоруських гравців за умови, що вони будуть виступати як нейтральні спортсмени.

Читати далі
+ 111 слів

Пересадку лицьового нерва вперше провели в Україні

Операцію зробили військовослужбовцю в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у телеграмі. 

Читати далі
+ 48 слів

«Доступновіль». alyona alyona випустила кліп про доступність українських міст

Ініціатива розробляє проєкт для підтримки людей з інвалідністю. Останній прагне привернути увагу до зручності інфраструктури та відновлення України для комфортного життя всіх людей, особливо під час повоєнної відбудови. 

Читати далі
+ 88 слів

93% українців вірять у перемогу України у війні — соцопитування

У закінчення війни до кінця року вірить 50% громадян, а найчастіше як перемогу розглядають вигнання російських військ з усієї території країни та відновлення кордонів січня 2014 року. Таке дослідження зробив Центр Разумкова.

Читати далі
+ 51 слів

Книжковий Арсенал 2023 відбудеться з 22-25 червня

Книжки на фестивалі продаватимуть локальні київські книгарні. Про це йдеться на сайті фестивалю. 

Читати далі
+ 133 слів

«Злий жарт». З 1 квітня Росія стане головою Радбезу ООН

WTF

За графіком ООН Росія має місяць головувати в Раді Безпеки. Це організація, яка дає рекомендації щодо підтримки і відновлення миру та безпеки в світі.

Читати далі
+ 84 слів

Твори дітей з Ірпеня видадуть окремою збіркою

Мистецький проєкт «Ірпінь – Мій Дім» почав збір літературних доробків юних мешканців Ірпеня. Дитячі твори стануть основою нової книги видавництва «Саміт-Книга». Ірпінський міський голова Олександр Маркушин повідомив, що видати збірку планують до Дня захисту дітей.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 5940 новин