Як міленіали і покоління Z сприйняли коронакризу — дослідження

Як змінилося ставлення до роботи, гнучкого графіку, заощаджень, планів на майбутнє через пандемію коронавірусу у міленіалів (народжених з 1984-го до 2004 років) та покоління Z (народжених з 2004 року). Про це йдеться у дослідженні компанії Делойт, у якому взяли участь понад 27 тисяч респондентів з різних країн світу. 

Чому це цікаво. Уперше цьогоріч до дослідження долучилася Україна. Це дає змогу оцінити настрої українських міленіалів та порівняти їх з настроями міленіалів у світі.

Детальніше. Ось результати дослідження:

 1. робота. Пандемія різко вплинула на роботу молоді. Приблизно 30% представників покоління Z і майже чверть міленіалів, зазначають, що на момент опитування вони або втратили роботу, або їх відправили у тимчасову неоплачувану відпустку. Лише третина міленіалів і 38% покоління Z сказали, що їхня зайнятість та рівень доходів не змінилися;
 2. стрес. 52% представників покоління Z і 50% міленіалів у 13 країнах кажуть, що постійно або більшу частину часу перебувають у стресовому стані. Основне джерело стресу невпевненість щодо добробуту родини, стабільності фінансового становища у майбутньому, а також можливостей знайти роботу. Водночас на другому етапі дослідження рівень стресу, зазначений представниками обох поколінь, виявився нижчим на вісім пунктів. Можливо, це свідчить про те, що уповільнення ритму життя в умовах режиму суворої ізоляції знизило рівень стресу;
 3. гнучкий графік. 69% міленіалів і 64% представників покоління Z погоджуються з тим, що можливість працювати вдома дає їм змогу подолати стрес у майбутньому;
 4. заощадження. Більше половини міленіалів і майже половина представників покоління Z мають заощадження у розмірі приблизно тримісячного доходу, які мають допомогти їм пережити фінансові наслідки пандемії;
 5. вплив коронакризи. Майже три чверті опитаних вважають, що пандемія зробила їх більш співчутливими до потреб інших людей. Опитані намагатимуться позитивно впливати на свої громади. Майже 60% заявили, що планують купувати більше продукції та послуг у великих підприємств, які подбали про своїх працівників і загалом позитивно вплинули на суспільство під час пандемії. Приблизно три чверті купуватимуть більше товарів і послуг у невеликих місцевих підприємств;
 6. зміна клімату. Це питання залишається гострою проблемою для міленіалів і покоління Z як до, так і під час коронакризи. В експрес-опитуванні, яке провели під час пандемії, відсоток міленіалів, переконаних у тому, що ми вже досягли точки неповернення, зменшився на вісім пунктів. Можна припустити, що завдяки зниженню активності під час пандемії послабився вплив на довкілля й відродилася надія на те, що ще є час для рішучих дій;
 7. майбутнє. Більшість міленіалів не збираються залишати свого роботодавця протягом п’яти чи більше років. Раніше вони обмежувалися лише двома роками. Можна припустити, що, або роботодавці нарешті починають краще задовольняти потреби працівників, або міленіали відчули потребу в стабільності ще до пандемії. Покоління Z демонструє більшу схильність змінювати місце роботи, але лише половина з них зізнаються, що хотіли б змінити роботу протягом двох років.

Хто і як проводив опитування. Опитування уже вдев’яте провела компанія «Делойт» — одна з провідних організацій світу у галузі професійних послуг. Фірми, які входять до складу всесвітньої мережі, надають аудиторські та консалтингові послуги високих світових стандартів.Цьогорічне дослідження складається з двох етапів: «основне» опитування серед 18 426 міленіалів та представників покоління Z у 43 країнах. Його провели у період з листопада 2019 року до початку січня 2020 року, й експрес-опитування серед 9 102 респондентів у 13 країнах у період з квітня по травень 2020 року (у розпал світової пандемії). Багато запитань, які з’ясували під час опитування на першому етапі, поставили повторно на другому етапі. Це дало змогу оцінити вплив пандемії на думки й погляди респондентів.

Міленіали та покоління Z — звідки вони узагалі взялися?

Ці терміни є складовими теорії поколінь. Згідно з нею, кожні 20-25 років народжується нове покоління людей, які мають риси характеру, звички та особливості, які відрізняють їх від інших:

 • бебі-бумери — з 1943 до 1963 років;
 • покоління Х — з 1963 до 1984 років;
 • покоління Y (міленіалів) — з 1984 до 2004 років;
 • покоління Z (центеніали)—з 2004 року.

Що ще варто знати про міленіалів та покоління Z?

 • Міленіали менш нарцистичні, ніж бебі-бумери — дослідження. Риси характеру, пов’язані з нарцисизмом (чутливість до критики, нав’язування своєї думки іншим) проявляються рідше з часом і з віком у міленіалів. Про це йдеться у дослідженням вчених Мічиганського університету.
 • Міленіали хворобливіші за інші покоління. Міленіали – покоління, народжене між 1981 і 1996 роками – більше страждають на гіпертонію, мають високий холестерин, гіперактивність і депресію. 
 • Міленіали брешуть в резюме удвічі частіше за інших. 11% міленіалів брешуть в резюме. Представники інших поколінь пишуть неправду у 5 % випадків. Загалом люди найчастіше брешуть про досвід роботи — 38% опитаних. Про період роботи вказують неправдиву інформацію 31% респондентів. 
 • Міленіали люблять шукати нові бренди офлайн – дослідження. 18% респондентів заявили, що знаходили новий бренд, перебуваючи в магазині чи ТЦ. Для 27% опитаних важлива рекомендація друга чи родичів.
 • 75% представників покоління Z звільняються з роботи через психологічні проблеми — дослідження. Половина міленіалів (23–28 років) та 75% працівників покоління Z (18–22 роки) звільнялися з роботи, зокрема, через причини, пов’язані з психічним здоров’ям. А у поколінні бебі-бумерів (55–73 роки) це робили лише 10% працівників.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Фонд Сергія Притули придбав доступ до супутника за гроші, які українці зібрали на «Народний Байрактар»

Компанія ICEYE надасть Міноборони України повний доступ до одного зі своїх супутників, який вже перебуває на орбіті у потрібному регіоні. ЗСУ зможуть отримувати супутникові зображення критичних ділянок для планування операцій з високою частотою оновлення. Про це повідомив благодійний фонд Сергія Притули.

Читати далі
+ 38 слів

На передову відправили перший медичний гелікоптер придбаний за кошти United24

LIKE

Гелікоптер Мі-2 АМ-1 вчора був відправлений на фронт. На борту гвинтокрила також є медичне обладнання для першої медичної допомоги під час евакуації. Гелікоптер модернізувало українське виробництво.

Читати далі
+ 16 слів

окупант зазнав найбільших втрат за добу на Донецькому напрямку

Армія рф втратила близько 200 військових за минулу добу. З початку війни українські захисники ліквідували 44 300 військовослужбовців. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів

росія знову завдала ударів по Харкову. Головне за ніч і ранок 18 серпня

Читати далі
+ 58 слів

Українські стартапи продовжують бізнес всупереч війні

Більшість стартапів планують розширити свій бізнес у короткі терміни. Лише 4% опитаних вважають, що їхня діяльність може бути скорочена. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, посилаючись на онлайн-опитування для аналізу результатів роботи українських стартапів під час війни.

Читати далі
+ 17 слів

рф вербує громадян з країн Центральної Азії для участі у війні

Через брак охочих воювати окупанти намагаються залучити в армію громадян Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Читати далі
+ 18 слів

«Суспільне» починає прийом заявок на Нацвідбір «Євробачення-2023»

Читати далі
+ 70 слів

«Нова пошта» разом з ДСНС розробляють роботів-саперів

LIKE

Українські роботи-сапери призначені для розмінування водойм та суші, вони зможуть не лише знаходити міни, а й знешкоджувати їх.

Читати далі
+ 25 слів
Що там ще
+ 4567 новин