Ожиріння та зайву вагу недостатньо компенсувати спортом — дослідження

Для людей з ожирінням заняття спортом і боротьба із зайвою вагою мають бути однаково пріорітетними. «Парадокс здорової повноти» спростували. Він стверджував, що фізична активність дозволяє підтримувати однаковий рівень роботи серцево-судинної системи у людей з ожирінням та в худих, які не займаються спортом. Надмірна вага негативно впливає на організм людини, навіть якщо вона займається фізичною активністю. Про це йдеться у дослідженні іспанських науковців з університету Мадрида, передає Громадське з посиланням на наукове видання European Journal of Preventive Cardiology.

Чому це цікаво. Окремі лікарі, опираючись на «парадокс здорової повноти», пропонують пацієнтам з ожирінням зосередитись на фізичній активності, а не на позбавленні зайвої ваги.

Детальніше. Керівник дослідження Алехандро Лусія разом з колегами проаналізували особисті дані понад 527 тисяч іспанців. Середній вік людей — 42 роки, з них 68% — чоловіки. Людей за індексом маси тіла поділили на три групи: нормальна вага, зайва вага та ожиріння.

Далі іспанців розподілили на ще три групи за критерієм фізичних навантажень: регулярно займаються спортом, недостатньо займаються спортом або зовсім не займаються спортом. А стан серцево-судинної системи визначали за трьома факторами ризику: діабет, високий рівень холестерину та підвищений кров’яний тиск.

Дослідження показало, що незалежно від показника індексу маси тіла, люди з недостатньою фізичною активністю рідше мали діабет або підвищений тиск чи холестерин. А втім, у людей із зайвою вагою чи ожирінням майже удвічі частіше був зайвий холестерин, у чотири рази частіше — діабет і у п’ять — підвищений кров’яний тиск.

Цитата. «Фізичні вправи, очевидно, не компенсують негативних наслідків зайвої ваги. Це справедливо і для чоловіків, і для жінок, дані про яких ми аналізували окремо», — наголошує Алехандро Лусія. Висновок: для людей із підвищеним індексом маси тіла заняття спортом і боротьба із зайвою вагою мають бути однаково пріорітетними.

Ще кілька досліджень, про які варто знати:

  • Фастфуд може пришвидшити старіння — це довело дослідження учених з університету Наварра, що в Іспанії. Чим менше людина їла шкідливої їжі, тим повільніше у неї скорочувалися теломери — частини хромосом, які є маркерами біологічного старіння на рівні клітин організму.
  • Навіть один тиждень недосипання сприяє набору зайвої ваги, про це свідчить дослідження американських біологів. Брак сну впливає на засвоєння жирів і пробуджує почуття голоду, а хронічний недосип погіршує стан здоров’я, негативно впливаючи на системи організму.
  • Їсти наодинці шкідливо для здоров’я. У людей, які трапезують без компанії, простежується підвищений рівень депресії, проблеми з метаболізмом і підвищений артеріальний тиск, йдеться у дослідженні журналу Conversation. 
  • На 43% у веганів вищий ризик переломів кісток, аніж у людей, які споживають м’ясо — дослідження вчених Оксфордського університету.
  • Виробництво органічного м’яса так само шкодить клімату, як виробництво звичайного — такий висновок зробили науковці Мюнхенського університету.

Фото: pexels.com

«Завдяки вам, хлопці, ми вчора поклали ворожу колону». Як волонтерська організація ШТАБ 24 підтримує Збройні сили

Ця історія почалася з ініціативи трьох львівських друзів — Олега Проця, Максима Кочергана та Кості Гощевського— які з перших днів повномасштабного російського вторгнення передають необхідну військову амуніцію захисникам у регіони найскладніших бойових дій по всій країні.

Читати далі
+ 250 слів

Залаштунки Євробачення 2022 від членкині офіційного фан-клубу Євробачення в Україні OGAE Ukraine

Євробачення 2022 відбувалося в італійському Турині після перемоги гурту «Måneskin» із піснею «Zitti E Buoni». Провідним мотивом Євробачення стали слова «the sound of beauty», а сцена була побудована за мотивами італійських сонця та саду.

Читати далі
+ 132 слів

Музичні «обійми» на Євробаченні: як країни підтримали Україну на пісенному конкурсі

14 травня відбувся фінал «Євробачення-2022» в італійському місті Турині. Протягом усього конкурсу глядачі бачили, як країни-учасниці змагання використовували і прапор України, і її символіку. Зазначимо, що за офіційними правилами Євробачення, активна пропаганда і політичні висловлювання заборонені, а учасникам, які це порушують, загрожує дискваліфікація та штраф. Пропонуємо згадати найбільш виразні акти підтримки України на цьогорічному пісенному конкурсі.

Читати далі
+ 114 слів

«Ті, хто не скорився»: 15 травня вшановують жертв політичних репресій

Досі важко порахувати точну кількість українців, які зазнали репресій з боку комуністичного режиму. Йдеться не лише про творчу та наукову інтелігенцію, але й звичайних людей — тих, хто не міг терпіти приниження своєї національної гідності. Тисячі громадян пройшли крізь пекло: заслання, табори, тортури, розстріл. Щоб належно їх вшанувати та привернути увагу суспільства до трагічних подій історії держави, в Україні започаткували День пам’яті жертв політичних репресій. Він припадає на третю неділю травня.

Читати далі
+ 424 слів

Війна в Україні переходить у довготривалу фазу. Важливе станом на 16:00 13 травня

Війна в Україні переходить у довготривалу фазу. Про це повідомляє міністр оборони Олексій Резніков. Він наголосив, що країну чекають важкі часи попри те, що союзники вже надають нам озброєння. Щоб Україні отримати перемогу, треба планувати ресурси, уникати помилок і проєктувати нашу силу так, аби окупант не витримав. 

Читати далі
+ 21 слів

Експрезиденти України закликали евакуювати людей з Азовсталі. Інформація станом на 14:00 13 травня

Експрезиденти України Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко звернулися із заявою до світової спільноти із закликом евакуювати військових та цивільних з «Азовсталі».

Читати далі
+ 21 слів

Росіяни пошкодили Воронцовський палац в Одесі. Новини станом на 12:00 13 травня

Окупанти продовжують обстрілювати пам’ятки архітектури. У центрі Одеси ракетний удар пошкодив вікна та елементи ліпнини Воронцовського палацу. Про це повідомляє мер міста Геннадій Труханов. Палац — пам’ятка архітектури 19 століття. Він розташований на Приморсткосу бульварі.

Читати далі
+ 49 слів

З «Азовсталі» евакуюють важкопоранених бійців. Важливе за ніч та ранок 13 травня

З «Азовсталі» евакуюють важкопоранених. В Україні почали спецоперацію з евакуації бійців, яка матиме кілька етапів. Посередником у перемовинах з рф погодилась стати Туреччина. Про це повідомила Ірина Верещук під час прямої трансляція на каналі 1+1.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 4196 новин