Ожиріння та зайву вагу недостатньо компенсувати спортом — дослідження

Для людей з ожирінням заняття спортом і боротьба із зайвою вагою мають бути однаково пріорітетними. «Парадокс здорової повноти» спростували. Він стверджував, що фізична активність дозволяє підтримувати однаковий рівень роботи серцево-судинної системи у людей з ожирінням та в худих, які не займаються спортом. Надмірна вага негативно впливає на організм людини, навіть якщо вона займається фізичною активністю. Про це йдеться у дослідженні іспанських науковців з університету Мадрида, передає Громадське з посиланням на наукове видання European Journal of Preventive Cardiology.

Чому це цікаво. Окремі лікарі, опираючись на «парадокс здорової повноти», пропонують пацієнтам з ожирінням зосередитись на фізичній активності, а не на позбавленні зайвої ваги.

Детальніше. Керівник дослідження Алехандро Лусія разом з колегами проаналізували особисті дані понад 527 тисяч іспанців. Середній вік людей — 42 роки, з них 68% — чоловіки. Людей за індексом маси тіла поділили на три групи: нормальна вага, зайва вага та ожиріння.

Далі іспанців розподілили на ще три групи за критерієм фізичних навантажень: регулярно займаються спортом, недостатньо займаються спортом або зовсім не займаються спортом. А стан серцево-судинної системи визначали за трьома факторами ризику: діабет, високий рівень холестерину та підвищений кров’яний тиск.

Дослідження показало, що незалежно від показника індексу маси тіла, люди з недостатньою фізичною активністю рідше мали діабет або підвищений тиск чи холестерин. А втім, у людей із зайвою вагою чи ожирінням майже удвічі частіше був зайвий холестерин, у чотири рази частіше — діабет і у п’ять — підвищений кров’яний тиск.

Цитата. «Фізичні вправи, очевидно, не компенсують негативних наслідків зайвої ваги. Це справедливо і для чоловіків, і для жінок, дані про яких ми аналізували окремо», — наголошує Алехандро Лусія. Висновок: для людей із підвищеним індексом маси тіла заняття спортом і боротьба із зайвою вагою мають бути однаково пріорітетними.

Ще кілька досліджень, про які варто знати:

  • Фастфуд може пришвидшити старіння — це довело дослідження учених з університету Наварра, що в Іспанії. Чим менше людина їла шкідливої їжі, тим повільніше у неї скорочувалися теломери — частини хромосом, які є маркерами біологічного старіння на рівні клітин організму.
  • Навіть один тиждень недосипання сприяє набору зайвої ваги, про це свідчить дослідження американських біологів. Брак сну впливає на засвоєння жирів і пробуджує почуття голоду, а хронічний недосип погіршує стан здоров’я, негативно впливаючи на системи організму.
  • Їсти наодинці шкідливо для здоров’я. У людей, які трапезують без компанії, простежується підвищений рівень депресії, проблеми з метаболізмом і підвищений артеріальний тиск, йдеться у дослідженні журналу Conversation. 
  • На 43% у веганів вищий ризик переломів кісток, аніж у людей, які споживають м’ясо — дослідження вчених Оксфордського університету.
  • Виробництво органічного м’яса так само шкодить клімату, як виробництво звичайного — такий висновок зробили науковці Мюнхенського університету.

Фото: pexels.com

Колишнього «беркутівця» засудили до восьми років позбавлення волі

Печерський районний суд Києва засудив колишнього бійця харківського батальйону міліції особливого призначення «Беркут» до восьми років позбавлення волі. Йому також заборонили обіймати посади у правоохоронних органах на три роки. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Читати далі
+ 43 слів

У Росії хочуть ввести тотальний контроль за росіянами-ухилянтами

Путін наказав створити цифрову базу даних військовозобов’язаних. Це потрібно, щоб ввести тотальний контроль за місцем перебування росіян і обмежувати ухилянтів у їхніх правах. Про це заявили у Головному управлінні розвідки Міноборони України.  

Читати далі
+ 4 слів

Підтримати український волонтерський рух закликають міжнародну спільноту

На платформі Ukrainian Volunteers killed by Russia зібрали імена та історії загиблих українських волонтерів. Проєкт реалізувала Українська Волонтерська Служба спільно з платформою памʼяті Меморіал. Так команда має намір зберегти пам’ять про волонтерів, які загинули під час війни в Україні. Про це повідомили організатори акції. 

Читати далі
+ 35 слів

Жадан потрапив до рейтингу культурних діячів-2022

Одна з найавторитетніших газет та онлайн-медіа Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднила список культурних діячів року. Друге місце у ньому посів український письменник Сергій Жадан. Про це йдеться на офіційному сайті видання.

Читати далі
+ 28 слів

Контрнаступ ЗСУ триватиме і взимку

Американський Інститут дослідження війни (ISW) у своєму звіті, оприлюдненому увечері четвертого грудня, заявив про те, що заяви українського командування вказують на те, що контрнаступальні операції триватимуть і взимку, це вони підсумували із твердження представників української влади і військових.

Читати далі
+ 70 слів

ОАЕ хочуть допомогти Україні відбудувати економіку

Об’єднані Арабські Емірати планують почати торговельні переговори з нашою країною. Про намір створити нові шляхи економічної взаємодії повідомляє видання Bloomberg.

Читати далі
+ 24 слів

У Нью-Йорку провели концерт до 100-ліття прем’єри Щедрика

На концерті «Notes from Ukraine» — «Нотатки з України» виступили хори з України та Північної Америки. Захід провели до ювілею виконання українського Щедрика на тому ж місці, що і 100 років тому — у Карнеґі-Холі. Про це повідомило Суспільне з посиланням на організаторів. Переглянути запис концерту можна на Vimeo.

Читати далі
+ 26 слів

Погрози продовжують надходити українським посольствам та консульствам

Wow

В Іспанії поліція вилучила ще три конверти з очима тварин. Вони були адресовані посольству України в Мадриді, генеральному консульству в Барселоні та консульству в Малазі. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 5215 новин